הבחירה שלנו

Jabra Elite Active 75t

Jabra-Elite-Active-75t

הטובות ביותר

Dali IO-6

Dali-IO-6

סאונד מעולה

Sony WF-1000XM3S

Sony-WF-1000XM3S-True-Wireless

רוצים להתחדש באוזניות, אך אין לכם מושג מאיפה להתחיל? בחירה נכונה של אוזניות אלחוטיות מומלצות יכולה להיות לא פשוטה, אך אנחנו באנו לעשות לכם סדר בעניינים ולהקל עליכם במשימה. בסקירה הבאה תוכלו למצוא פרטים על האוזניות האלחוטיות הטובות ביותר שקיימות היום בעולם.

לא סתם ישנה מגמה חדה בשנים האחרונות לפיה יש שימוש הולך וגובר באוזניות בלוטוס על פני אוזניות חוטיות, כפי שהיה נהוג לפני שנים ספורות. הפיתוחים הטכנולוגיים הביאו עמם שינויים חיוביים, כך שניתן למצוא אוזניות אלחותיות איכותיות שמספקות חוויית שמע מצוינת. אנו נסקור אוזניות בלוטוס עם קשת ואוזניות שהן True Wireless, כלומר ללא כל כבל או חיבור בין האוזניות.

מומלץ להחליט מהי איכות השמע שעשויה לספק אתכם וזאת לצד סוג האוזניות האלחוטיות שתהיו מעוניינים לרכוש, שמא יהיה מדובר על True Wireless או כאלה עם קשת, בעלות עיצוב סטנדרטי או מיוחד.

אז מה תמצאו פה?

לפניכם סקירה של האוזניות האלחוטיות הטובות ביותר שניתן למצוא. אחרי הסקירה תמצאו מדריך קנייה מקיף ואז שאלות ותשובות.

אוזניות Apple Airpods Pro – הבחירה הקלאסית

airpods pro

Airpods Pro

האוזניות של אפל נחשבות לבחירה קלאסית בעבור אלו שרוצים ליהנות מחוויית שמע מצוינת, איטום רעשים ועיצוב מרשים.


אחד היתרונות המשמעותיים של האוזניות האלחוטיות של אפל זה העובדה שהן מכילות אפשרות לביטול רעשים. כך שאם אתם מחפשים אוזניות אלחוטיות שנחשבות לאוזניות In-Ear אשר מציעות בו בזמן גם את האפשרות לאטום רעשים ולהתנתק מהסביבה בה אתם נמצאים, האוזניות הללו עשויות להתאים.

עובדה נוספת שחשוב להביא בחשבון בעבור אלו שמתלבטים בין הדגם הזה לדגמים הישנים יותר של אוזניות אפל היא כי האוזניות הללו יושבות טוב יותר בתוך האוזן. העיצוב המשופר שלהן מאפשר למקם אותן בנוחות בתוך האוזניים ולעשות פעילויות מגוונות מבלי לחוש בכך שאתם עושים שימוש באוזניות.

לאוזניות צליל מעולה שמתקרב אף לאוזניות On-Ear מובילות שאפשר למצוא בשוק. אם איכות השמע חשובה לכם כשאתם מחפשים אוזניות אלחוטיות מומלצות, אז אין ספק כי לא תתאכזבו במקרה הזה.

חיי הסוללה של קופסת הטעינה היא 24 שעות, ואילו של האוזניות עצמן עד 5 שעות. תדר התגובה הוא 20-2000 הרץ והעיצוב האקוסטי סגור.

אם אתם נמצאים בסביבה שבה חשוב לכם לשמוע מה מתרחש בעולם החיצוני ובו בזמן גם ליהנות ממוזיקה נהדרת, ניתן להשתמש ב – Transparency Mode, שיעשה זאת בצורה נהדרת.

כל חובב מושבע של אפל ללא ספק ייהנה מהפונקציונליות של האוזניות וכל מה שיש להן להציע למשתמש. האפשרות לחבר בין ה-AirPods Pro לבין iPhone בפשטות רבה הופכת את השימוש באוזניות לנוחה במיוחד.

בעת הגדרה ראשונית של האוזניות וחיבורן ל-iPhone, כל שצריך לעשות זה לעקוב אחר מספר שלבים פשוטים – לעבור למסך הבית, לפתוח את קופסת האוזניות בסמוך לטלפון וללחוץ על "התחבר" לאחר שמופיעה אנימציה עם אוזניות על גבי צג המסך.

ניתן לשלוט בהגדרות של האוזניות דרך הגדרות ה-Bluetooth בטלפון באותה מידה כמו שניתן לעשות זאת ישירות מהאוזניות. כלומר ניתן לעשות מעבר בין מצב Transparency למצב רגיל ואף מצב איטום רעשים בטלפון וגם באוזניות – והכול בלחיצת כפתור.

אחד מהדברים המיוחדים שמאפיינים את אוזניות ה-Airpods Pro זה חיי הסוללה ארוכים, אשר נובעים מכך שהאוזניות וקופסת האוזניות ניתנים לטעינה בנפרד. כלומר בהנחה וקופסת האוזניות טעונה, אך האוזניות עצמן לא טעונות, ניתן להכניס אותן לתוך הקופסה, והיא כבר תטען אותן, מבלי שתצטרכו לחבר את הקופסה לחשמל.

יתרונות

איטום רעשים מעולה

עיצוב מרשים

חיי סוללה ארוכים

חסרונות

מחיר מעט גבוה

אוזניות Samsung Galaxy Buds Live – האופציה הזולה

Galaxy Buds Live

מחפשים אוזניות עם עיצוב מעולה ומחיר נמוך לשימוש יומיומי? מדובר באופציה מעולה.


האוזניות האלחוטיות של סמסונג נחשבות לבחירה מעולה בעבור אלו שמחפשים אוזניות במחיר נוח, אך כאלה שבכל זאת מספקות תמורה מעולה. מדובר באוזניות True Wireless שניתן לעשות בהן שימוש עם חיבור מהיר ופשוט ל-Bluetooth.

לאוזניות עיצוב מקומר עם רמת גימור גבוהה ושלושה צבעים לבחירה – לבן, ברונזה או שחור. ההקפדה על עיצוב מרשים מצד סמסונג מהווה סיבה נוספת, אחת מיני רבות, מדוע כדאי לבחור באוזניות הללו.

כמובן שמעבר להיבט העיצובי ראוי גם לציין את העובדה כי מדובר באוזניות עם תכנון ארגונומי שיושבות בצורה מושלמת בתוך האוזן. סמסונג שמו להם למטרה לתכנן אוזניות שיוכלו לשבת בנוחות מרבית ובהתאמה מושלמת בתוך האוזן, וזאת כדי שהמשתמשים יוכלו לעשות בהן שימוש לאורך שעות רבות, מבלי לחוש בחוסר נוחות.

זה לא משנה להיכן אתם מתכוונים להגיע עם האוזניות, תוכלו להיות בטוחים שתמיד הן יוכלו לשמש אתכם נאמנה ולספק לכם חווית שמע אולטימטיבית.

ראוי לציין כי האוזניות מגיעות עם יכולת ביטול רעשים פעילה, אשר מסוגלת להפחית עד 97% מכלל רעשי הרקע בסביבה בתדרים נמוכים. כך תוכלו לעשות שימוש באוזניות בכל מקום ובכל זמן, מבלי שתצטרכו להיות מוטרדים שרעש חיצוני יפריע לכם לערוך שיחה חשובה או לשמוע מוזיקה.

שימוש באפליקציית Galaxy Wearables יאפשר לכם לחבר בין הטלפון לבין האוזניות, ובכך ליהנות מתכונות ייחודיות, כמו הפעלת Spotify על ידי לחיצה ארוכה על האוזניות. ניתן לשלוט בכל ההגדרות דרך האפליקציה של סמסונג.

יכולת הטעינה המדהימה של האוזניות תאפשר לכם ליהנות משעה של מוזיקה על ידי הטענה של 5 דקות בלבד. היתרון הזה מוריד את התלות בבטרייה במידה רבה ומעניק לכם חופשיות לעשות שימוש באוזניות לאורך כל שעות היום, בידיעה שטעינה קצרה תטען אותן ותאפשר לכם לחזור לעשות בהן שימוש.

בחירה של אוזניות אלחוטיות מומלצות זה בוודאי דבר שיכול להיות מבלבל, אך אם אתם רוצים ללכת על בטוח, דעו לכם כי בחירה באוזניות הללו תעשה את העבודה בעבור הרוב המוחלט של האנשים. מדובר באוזניות שפשוט שוות כל שקל.

יתרונות

צליל נקי

חיי סוללה ארוכים

עיצוב ארגונומי

איטום רעשים מצוין

חסרונות

לא עמידות מפני זיעה

עיצוב נועז שלא מתאים לכל אחד

אוזניות B&O BeoPlay E8 3.0 True Wireless

B&O BeoPlay E8 3.0

אוזניות בסטנדרט הגבוה ביותר, עם עיצוב מרשים, איכות צליל מדהימה ונוחות שימוש יוצאת מגדר הרגיל.


בעבור אלו מכם שלא מוכנים להתפשר על אף פרט טכני כאשר הם מחפשים אוזניות אלחוטיות מומלצות, האוזניות של B&O יספקו את הסחורה בכל המישורים.

מארז הטעינה מאפשר לעשות 4 טעינות מלאות, כאשר האוזניות עצמן עם 7 שעות הפעלה באופן ישיר. כך שבאופן מצטבר לאוזניות יש זמן הפעלה אדיר של 35 שעות.

לאוזניות מארז טעינה אלחוטי שמגיע בתקן QI אשר יאפשר לכם לטעון אותן מבלי להיות תלויים בחיבור עם כבל למכשיר כזה או אחר. זה ללא ספק יתרון משמעותי שהופך את האוזניות הללו לטובות כל כך.

חובבי הצליל הנקי שביניכם בוודאי ישמחו לשמוע כי איכות השמע של האוזניות מאפשרת ליהנות מצלילים עמוקים ומוזיקה בסגנונות שונים. יתרה מכך, הן פועלות על Bluetooth 5.1 שגם כן הופך את חווית השמע לטובה יותר.

האוזניות נחשבות לקומפקטיות במיוחד וכאלה שנוח לקחת לכל מקום. כך שבין אם תרצו לעשות הליכה ברחוב או להתאמן בחדר הכושר, האוזניות הללו עשויות לשרת אתכם נאמנה. המראה האלגנטי, בשילוב העובדה שמדובר באוזניות קטנות ונוחות לשימוש, משפרים דרמטית את חווית השימוש.

תקן IP-54 של האוזניות מעיד על רמת עמידות גבוהה מפני זיעה ואבק, כך שאם אתם מתכוונים לשמור על אורח חיים פעיל בזמן השימוש באוזניות ולעשות כושר לעתים קרובות, הן יעשו את העבודה ויחזיקו מעמד זמן רב.

מבחינת הטעינה, ניתן לבחור בין טעינה של האוזניות דרך USB-C או בטעינה אלחוטית. טעינה דרך USB-C תהיה מהירה יותר ותימשך כשעתיים עד הטענה מלאה של האוזניות, וזאת לעומת שעתיים וחצי במקרה של טעינה אלחוטית.

המיקרופון האיכותי מסוג Omnidirectional הופך את האפשרות לעשות שיחות טלפון עם האוזניות הללו ליוצאת מגדר הרגיל. לא רק איכות השמע של האוזניות מצוין, אלא גם איכות הצליל שיעבור לצד השני, עם מי שתדברו אתו.

יתרונות

עמידות מפני זיעה

35 שעות הפעלה עם טעינה מהקופסה

איכות שמע מדהימה

חסרונות

מחיר יחסית גבוה

אוזניות קשת אלחוטיות Dali IO-6 – הבחירה הטובה ביותר של אוזניות קשת

Dali IO-6

בעבור אלו מכם שמעוניינים באוזניות קשת אלחוטיות, זהו הדגם הטוב ביותר שתוכלו למצוא. עיצוב מרשים עם איכות צליל אדירה הופכים את האוזניות למובילות בתחום.


אם אתם מחפשים אוזניות קשת אלחוטיות, אוזניות Dali IO-6 יספקו את הסחורה ואף מעבר לכך. מדובר באוזניות שמתאפיינות באיכות יוצאת דופן, עם דגש מרכזי על חווית המשתמש.

המאפיין המרכזי של האוזניות, אשר הופך אותן לכל כך טובות, זה ביטול רעשי הרקע. בניגוד לאוזניות רבות אחרות שאפשר למצוא בשוק, האוזניות הללו מבטלות את רעשי הרקע בצורה מרשימה במיוחד, כך שגם אם תהיו בטיסה, האוזניות הללו ינתקו אתכם מהסביבה ורעש המנוע של המטוס.

בתדרים נמוכים האוזניות עושות שימוש בביטול רעשים בטכנולוגיית ה-ANC, אך בשאר התדרים, נעשה שימוש בביטול רעשים פסיבי טבעי, אשר מבודד את הרעשים ומספק חווית שמע מושלמת.

זמן ההפעלה של האוזניות בטעינה מלאה הוא 30 שעות, כך שאם אתם מתכוונים לעשות שימוש באוזניות לעתים קרובות, אך מעדיפים שלא לטעון אותן כל זמן קצר, הבחירה הזו עשויה לעשות את העבודה. האוזניות מגיעות עם סוללת ליתיום בקיבולת של 1100 mah.

טעינה של האוזניות עם כבל USB-C אורכת 2.5 שעות בלבד עד טעינה מלאה.

היבט נוסף וחשוב שראוי לציין אודות האוזניות הללו זה איכות הצליל המרשימה. לאוזניות צליל טבעי ושקוף שמאפשר ליהנות ממנעד צלילים רחב.

בעת ייצור האוזניות, היעד המרכזי שעמד לנגד החברה הוא איכות שמע שתהיה טבעית ושקופה ככל שניתן. השימוש בדרייברים בגודל 50 מ"מ עם חומרה מן המתקדמת בעולם הופכת את השמע למדהימה וכזו שקשה למצוא בדגמים של אוזניות אחרות.

כמובן שמעבר למפרט הטכני המרשים של האוזניות, הן גם מגיעות עם רפידות נוחות עשויות עור סינתטי לאוזניים שמאפשרות לעשות בהן שימוש ממושך מבלי לחוש בחוסר נוחות.

יתרונות

רפידות נוחות לאוזניים

30 שעות הפעלה

איכות שמע מצוינת

חסרונות

מחיר גבוה

אוזניות Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 – הצליל הכי טוב

Momentum-True-Wireless-2

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2

אלו אוזניות עם צליל פנטסטי שיספק לכם חוויית שמע נדירה בגבוהים וגם בנמוכים. עיצוב האוזניות מעולה.


האוזניות הללו נחשבות לקומפקטיות, בעלות איכות שמע מצוינת, זמן הפעלה של עד 28 שעות וסינון רעשים אקטיבי, בדומה לאוזניות מצוינות בטווח המחירים שלהן.

השימוש בדרייבר דינמי בגודל 7 מ"מ עם טכנולוגיה מתקדמת הופכים את איכות השמע למדהימה, גם ביחס לאוזניות אחרות באותו טווח מחירים. הצליל נשמע טבעי, עם טרבל מפורט למדי. זה לא משנה מהו ז'אנר המוזיקה שאתם אוהבים להאזין לו, שכן איכות השמע לא תאכזב אתכם.

זמן ההפעלה של האוזניות הוא 7 שעות ללא קופסת הטעינה. שימוש בקופסה כדי לטעון אותן יכול להאריך את זמן השימוש עד כדי 28 שעות בעוצמת ווליום בינונית.

שעה וחצי של טעינה בלבד מספיקה כדי להטעין את האוזניות באופן מלא. הטעינה מתבצעת דרך קופסת האוזניות, בהנחה והן טעונות. במצב שבו הקופסה טעונה לחלוטין, היא תוכל להטעין את האוזניות עד 3 טעינות מלאות לשימוש של 7 שעות כל אחת.

עמידות מפני נתזי מים עם תקן IPX4 הופך את השימוש באוזניות לבטוח גם בסביבה רטובה או מצב שבו אתם מזיעים במסגרת פעילות גופנית.

טווח התדרים 5-21,000 הרץ והאוזניות תומכות ב-Bluetooth 5.1, כיאה לאוזניות שעושות שימוש בטכנולוגיה החדישה ביותר.

יתרונות

טווח תדרים רחב

ביטול רעשים ANC

דרייבר דינמי 7 מ"מ

חסרונות

יש אנשים שלא אוהבים את העיצוב

אוזניות אלחוטיות Sony WF-1000XM3S True Wireless – תמורה מעולה

Sony-WF-1000XM3S-True-Wireless

Sony WF-1000XM3S Wireless

האוזניות של סוני ניחנות בעיצוב מיוחד והן מספקות תמורה מעולה ביחס למחיר שלהן.


האוזניות הללו של סוני נחשבות לאחת מהאוזניות האלחוטיות עם איכות הצליל הטובה ביותר שניתן למצוא בשוק, וזאת על אף המחיר האטרקטיבי שלהן ביחס לדגמים אחרים.

סקירות ביצועים באתרי טכנולוגיה מובילים בעולם מצביעים על כך שמדובר באוזניות True Wireless שמציעות את התמורה הטובה ביותר בעבור הכסף.

מעבר לעובדה כי הצליל שלהן מדהים בגבוהים ובנמוכים ושומר על טבעיות, לאוזניות יש טכנולוגיית ביטול רעשים שעושה שימוש במעבד QN1e HD שנעשה בו שימוש באוזניות הקשת של סוני.

הדרייבר בגודל 6 מ"מ וטווח התדרים הנו 50-8000 הרץ. גרסת הבלוטות' היא 5.0 ואיכות הצליל שהדרייבר מסוגל להפיק נחשב ללא פחות ממדהים, במיוחד כאשר מביאים בחשבון את העובדה כי מדובר באוזניות אלחוטיות. לאוזניות מנוע שמעשיר את הצליל מסוג DSEE HX. הוא פועל בכך שהוא משדרג את איכות השמע של הקבצים המוזיקליים.

זמן ההפעלה בטעינה מלאה הנו 6 שעות עם ביטול רעשים פעיל ו-8 שעות מבלי לעשות שימוש בטכנולוגיית ביטול הרעשים. במצטבר האוזניות יכולות לעמוד בזמן הפעלה של 24-32 שעות אם עושים שימוש בתחנת העגינה.

ניתן לעשות שימוש בפקודות קוליות בהתממשקות מלאה עם העוזרות האישיות שפועלות על בינה מלאכותית של אמזון וגוגל. יתרה מכך, תוכלו גם לשלוט על האוזניות בלחיצת כפתור עליהן כדי לעצור ולהפעיל את המוזיקה בזמן שנוח לכם.

השילוב בין מנוע DSEE, מעבד ביטול הרעשים QN1E, העיצוב הארגונומי ואיכות צליל מדהימה הופכים את האוזניות הללו לכאלה שפשוט שוות את הכסף שלכם. לא רק שמדובר באוזניות אלחוטיות מומלצות, אלא כאלה שגם נמכרות במחיר נוח ביחס לדגמים של מתחרים.

יתרונות

ביטול רעשים מעולה

איכות צליל מדהימה

עיצוב ארגונומי

חיי סוללה ארוכים

חסרונות

ללא טעינה אלחוטית

אוזניות Jabra Elite Active 75t – הכי טובות לספורט

Jabra-Elite-Active-75t

Jabra Elite Active 75t

האזניות של ג׳ברה נחשבות לבחירה פופולרית בעבור ספורטאים שירצו ליהנות מאוזניות אלחוטיות איכותיות ובמחיר נוח.


דגם האוזניות הזה הפך את Jabra לשם דבר בעולם אוזניות ה-True Wireless. האוזניות הללו נחשבות ללהיט בקרב ספורטאים שמחפשים שילוב מושלם בין איכות שמע מעולה לבין נוחות בשימוש לזמן ארוך.

המבנה הארגונומי שלהן וסיליקון מסוג EarGels מאפשר להכניס את האוזניות לתוך תעלת האוזן למשך שעות רבות, וזאת מבלי לחוש בכל סוג של חוסר נוחות.

אחת הסיבות המרכזיות שהפכו את האוזניות הללו ללהיט היא העובדה כי התמורה שמקבלים מבחינת איכות השמע, חיי הסוללה ונוחות השימוש עם האוזניות הללו, כמעט ולא משתווה לאף דגם אחר. הסיבה לכך קשורה במחיר האטרקטיבי של האוזניות, אשר נחשב לנמוך יותר מאלו של החברות המובילות בתחום שמייצרות אוזניות.

חיי סוללה של עד 28 שעות עם שימוש בקופסת הטעינה הופכים את האוזניות הללו לכאלה שעומדות בסטנדרט הגבוה שהציבו חברות מובילות אחרות, אשר גובות מחירים גבוהים יותר בעבור האוזניות.

הדרייבר מגיע בגודל 7 מ"מ וישנה תמיכה של האוזניות ב-Bluetooth 5.0. טווח התדרים נחשב לקלאסי ונע בין 20 ל-20,000 הרץ. הטעינה של האוזניות מתבצעת באמצעות כבל USB-C.

מציאה של אוזניות אלחוטיות מומלצות לספורט זה דבר שיכול להיות קשה, במיוחד כאשר מדובר על אוזניות True Wireless שיוכלו להישאר באוזניים בנחות ומבלי לזוז. הדגם הזה של Jabra מציע את הפתרון המושלם במקרה הזה ומאפשר למשתמשים ליהנות מאוזניות מצוינות במחיר משתלם.

יתרונות

מתאים לפעילות גופנית

עיצוב מרשים

חיי סוללה ארוכים

חסרונות

איכות השמע פחות טובה מאוזניות יקרות יותר

אוזניות קשת Bose Noise Cancelling Heaphones – איטום רעשים מושלם

Bose-Noise-Cancelling-Heaphones-White

Bose Noise Cancelling Heaphones

טסים לעתים קרובות? גרים בסביבה רוויית רעשים? האוזניות של בוס מגיעות עם איטום רעשים מצוין, עיצוב אלגנטי ואיכות צליל מטורפת.


הנתון המרכזי שהופך את האוזניות הללו לכל כך טובות הוא ביטול רעש אדפטיבי עם 11 רמות שונות. כלומר אפשר לקבל שליטה מלאה על אלמנט ביטול הרעשים ולהחליט בדיוק באיזו מידה תרצו לבטל את הרעשים החיצוניים, בהתאם לסביבה שבה אתם נמצאים.

לחיצה על האוזניות תאפשר לכם לבצע מעבר מהיר למצב שבו ניתן לשמוע את כל רעשי הרקע, כך שאם יש מצב שבו אתם רוצים לשוחח עם מישהו ולעצור את המוזיקה, תוכלו לעשות זאת בקלות.

דבר נוסף שמשדרג את האוזניות הללו והופך אותן לבחירה מעולה הוא Bose AR – חיישני תנועה בשילוב עם אפליקציה של Bose אשר יכולים להמליץ לכם מוזיקה על סמך המקום שבו אתם נמצאים ותנועות הגוף והראש שלכם. מדובר בטכנולוגיה חדישה שללא ספק משפרת את חווית המשתמש.

טכנולוגיית המציאות הרבודה הזו, אשר מחברת בצורה מושלמת בין מה שאתם עושים בעולם הפיזי לבין התכנים הדיגיטליים המועדפים עליכם, עתידה רק להשתפר עם עדכונים של Bose AR באפליקציה.

כיאה לאוזניות הקשת של Bose, מבחינת איכות השמע אתם יכולים להיות בטוחים שאתם בוחרים בטוב ביותר. הדרייבר העוצמתי בשילוב טכנולוגיית השמע המתקדמת של החברה הופכים את האוזניות הללו ליוצאות מגדר הרגיל.

לצד איכות השמע האדירה, יש גם מערכת מתקדמת של ארבע מיקרופונים אשר מעבירים צליל ברור. כך שאם אתם מתכוונים לערוך שיחות עם האוזניות, תוכלו להיות בטוחים שהן יספקו את הסחורה ויאפשרו לכם לעשות זאת בצורה חלקה.

האוזניות הללו מהוות בחירה מעולה גם בעבור גיימרים שרוצים ליהנות מחוויית סאונד מרשימה אשר תוכל לשדרג את ההנאה שהם יפיקו מהמשחק.

יתרונות

זמן הפעלה של 20 שעות

ביטול רעשים אדפטיבי

רפידות נוחות לאוזניים

חסרונות

עיצוב לא מיוחד

אוזניות JBL LIVE 500BT Bluetooth

JBL-LIVE-500BT-Bluetooth-GREEN

JBL LIVE 500BT Bluetooth

אוזניות זולות שנחשבות לטובות מאוד בטווח המחירים שלהן. הן מאופיינות ברפידות מעולות, ואיכות שמע נחמדה.


אם אתם רוצים לקנות אוזניות במחיר נמוך, אך כאלה שבכל זאת יציעו לכם פתרון הולם בדמות חוויית שימוש טובה, רפידות נוחות לאוזניים וצליל עם עוצמה גבוהה, אז האוזניות של JBL עשויות לעשות את העבודה במקרה הזה.

לאוזניות הללו חיי סוללה ארוכים של 30 שעות, כאשר נדרש שעתיים בלבד על מנת להטעין אותן באופן מלא. כך שאם אתם רוצים לבחור באוזניות שתוכלו לעשות בהן שימוש לאורך כל היום, הן עשויות להתאים בצורה מעולה.

בדומה לאוזניות On-Ear אחרות שמכסות את כל האוזן, לא מומלץ לעשות פעילות ספורטיבית מאומצת שתגרום לכם להזיע, שכן הרפידות לא מותאמות לשימוש מהסוג הזה.

ניתן להפעיל את העוזרת הקולית של גוגל ולשאול שאלות שונות. כך שאם חשוב לכם לוודא שתוכלו לקבל מענה קולי בעת הצורך לשאלות שמעניינות אתכם, זה בוודאי עשוי לעזור לכם.

יתרונות

דרייברים של 50 מ"מ

מחיר נמוך

חסרונות

עיצוב משעמם

איכות שמע בינונית

מדריך קנייה – אוזניות אלחוטיות

רכישה של אוזניות אלחוטיות מומלצות יכולה להיות מבלבלת, שכן מושגים טכניים שדורשים מאתנו הבנה כדי לדעת טוב יותר מה אנחנו קונים. מדריך הקנייה שלנו יעשה לכם סדר עם כל המושגים וההיבטים שנוגעים לרכישה של אוזניות אלחוטיות.

איכות הצליל

אחד ההיבטים שמשחקים תפקיד מרכזי בבחירה של אוזניות איכותיות זה איכות הצליל שהן מסוגלות להפיק. טווח תדרים, דרייברים, ערך THD, רגישות והתנגדות משפיעים כולם על איכותו של הסאונד.

טווח תדרים

כל צליל שאנו שומעים דרך האוזניות מהווה אוסף של גלי קול. מספר גלי הקול שנוצרים ביחידת זמן זה התדר. טווח תדרים נפוץ של אוזניות יהיה בדרך כלל 20Hz – 20,000Hz. הסיבה לטווח זה נובעת במידה רבה בשל היכולת של בני האדם לשים לב להבדלים בצליל בטווח הזה, אך לא מעבר לרף העליון או מתחת לרף התחתון.

ישנן גם אוזניות שמציעות טווח תדרים רחב יותר מזה שהזכרנו, כמו אוזניות Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2, אשר מגיעות עם טווח של 5Hz – 21,000Hz. בני אדם לרוב יתקשו להבחין בשוני באיכות הצליל בטווח הזה לבין טווח מצומצם יותר, אך על אף זאת, ניתן לחוש בניואנסים קטנים בצליל שהופכים אותו לעמוק וברור יותר.

דרייברים

בכל אוזניה מותקן דרייבר אשר אחראי על הפקת הקול. ישנו קשר ישיר בין גודל הדרייבר לעושר הצליל שהאוזניות מפיקות. זוהי גם הסיבה לכך שאוזניות In-Ear, אשר נחשבות לקטנות ביחס לאוזניות On-Ear, מתאפיינות באיכות צלילה פחות טובה, שכן הדרייבר יותר קטן.

כאשר אתם ניצבים בפני התלבטות באילו אוזניות אלחוטיות מומלצות יהיה כדאי לכם לבחור, שני הפרמטרים העיקריים שצריכים לעניין אתכם הם גודל הדרייבר וסוגו.

אם אתם מעדיפים הדגשה של צלילים גבוהים, דרייבר B.A יעשה את העבודה טוב יותר בהשוואה לדרייבר דינמי, אשר מתאים יותר להפקה איכותית של צלילים נמוכים.

כמובן שסיבה מרכזית שהופכת דגמים מובילים של אוזניות On-Ear לבעלות צליל טוב יותר זה בשל העובדה שמותקנים בהם מספר דרייברים. כך ניתן מענה אופטימלי לצלילים נמוכים וגבוהים בו בזמן, דבר אשר מספק חווית שמיעה מעולה למשתמש.

ערך THD

כאשר אתם קונים אוזניות, שימו לב לערך THD, אשר מעיד על הסיכוי הפוטנציאלי לעיוות בצליל בעוצמת שמע גבוהה. ככל שהערך נמוך יותר, כך הסיכוי לעיוות בצליל נמוך יותר.

נמליץ להימנע מרכישה של אוזניות עם ערך THD שגבוה מאחוז אחד. אוזניות איכותיות במיוחד לרוב יגיעו עם ערך נמוך מ-0.1 אחוז. דבר אשר מעיד על סיכוי אפסי לעיוות בצליל בעת שמיעת מוזיקה.

רגישות

היחס בין דציבל למיליוואט באוזניות מעיד על רמת הרגישות שלהן. אוזניות רגישות יותר יתאפיינו בעוצמת שמע גבוהה יותר. כך שאם אתם אוהבים לשמוע מוזיקה בווליום גבוה, זה בוודאי משהו שיהיה כדאי לכם להביא בחשבון. רק זכרו כי שמיעה ממושכת בעוצמה גבוהה עלול להזיק לשמיעה.

התנגדות

הזרם שמקור השידור מספק תלוי ברמת ההתנגדות של האוזניות. התנגדות גבוהה של האוזניות לזרם של מקור השידור תביא לכדי מצב שבו הוא יספק יותר זרם, דבר אשר משפיע על איכות השמע.

אוזניות Bluetooth שתומכות בתקן aptX

אחד החסרונות שמאפיינים אוזניות שפועלות בתקשורת Bluetooth זה העובדה שאיכות הצליל איננה אופטימלית, כי נעשה שימוש בקובץ דחוס על מנת להפיק את הצלילים. הפתרון במקרה הזה הוא בחירה בדגם אוזניות עם תמיכה בתקן aptX, אשר מסוגל להביא לשיפור באיכות הצליל.

Bluetooth 5

תקן Bluetooth 5 לעומת תקן Bluetooth 4.2 מביא עמו שינויים של ממש בהיבט הטכנולוגיה והופכים את חווית השימוש באוזניות אלחוטיות להרבה יותר נוחה. התקן החדש מגיע עם טווח של 200 מטרים בחלל פתוח, לעומת 10 מטרים בלבד של התקן הקודם. יתרה מכך, צריכת החשמל של התקן החדש נמוכה למדי וחיי הסוללה ארוכים במיוחד.

אם אתם מחפשים אוזניות אלחוטיות מומלצות, תוודאו שאתם בוחרים אך ורק אוזניות שפועלות על תקן Bluetooth 5 ומעלה. כל דגם אחר של אוזניות לא שווה את הכסף שלכם.

האם אוזניות אלחוטיות מתאימות לכם?

ישנם מספר היבטים חשובים שעליכם להתייחס אליהם בטרם תבחרו לקנות אוזניות אלחוטיות. בין אותם היבטים ניתן למנות את איכות השמע לה אתם מצפים והפעילויות שאתם מתכוונים לעשות בזמן השימוש בהן.

אם למשל אתם מתכוונים לעשות שימוש באוזניות בחוץ במרבית הזמן, אוזניות אלחוטיות עשויות לשרת אתכם טוב יותר על פני אוזניות עם חוטים, שכן היכולת לשלוף אותן מהכיס ולשים אותן בתוך האוזן, ללא כל חוט, נחשבת לנוחה למדי.

במידה ואיכות השמע זה הדבר העיקרי שעומד לנגד עיניכם, רצוי להכיר בעובדה כי אוזניות שמחוברות עם כבל ומכסות את כל האוזניים נחשבות לאופציה הטובה ביותר, שכן יש מקום לדרייבר יותר גדול באוזניות הללו, ולעתים אף מספר דרייברים.

אוזניות On-Ear או In-Ear?

דבר נוסף שעליכם לבחון נוגע לסוג האוזניות שתרכשו. אוזניות In-Ear ניתנות להכנסה לתוך תעלת האוזן, ואילו אוזניות On-Ear מכסות את האוזניים. אוזניות שמכסות את האוזניים יהיה עדיפות מבחינת איכות הצליל ברוב המוחלט של המקרים, וזאת בעיקר בשל היכולת למקם דרייברים גדולים יותר.

בקצרה, ניתן לומר כי אוזניות שממוקמות בתוך האוזניים מתאימות לרוב במקרים שבהם אתם מתניידים בחוץ ועושים פעילות גופנית. אוזניות שמכסות את כל האוזניים מתאימות יותר לעבודה בסטודיו, לגיימרים או אנשים שלא מוכנים להתפשר על איכות הצליל, אף לא מעט.

אוזניות True Wireless

בעבר הלא הרחוק אוזניות שפעלו באופן אלחוטי אמנם לא היו מחוברות עם חוטים לטלפון, אך היו חוטים שמחברים בין האוזניות עצמן. לאחרונה ישנה מגמה לפיה יותר חברות מייצרות אוזניות True Wireless, כלומר ללא חוטים בכלל. האוזניות הללו נחשבות לבחירה האולטימטיבית בעבור אלו שרוצים ליהנות מחוויית שימוש נוחה במיוחד עם האוזניות.

מחיר

אוזניות אלחוטיות מומלצות, עם איכות שמע מעולה, לרוב יתחילו במחיר שעולה על 1,000 ₪. ניתן למצוא גם דגמים זולים יותר, אם כי חשוב לזכור שלרוב הדבר יגיע עם התפשרות על איכות הצליל, נוחות האוזניות או פרמטרים אחרים שיכולים להשפיע על חווית המשתמש.

השקעה כספית באוזניות איכותיות תוכל להשתלם לכם, שכן חשוב לזכור כי אוזניות זולות נוטות להפסיק לפעול בתוך פרק זמן קצר יותר ולהעניק חווית שמיעה פחות טובה. זכרו כי האוזניות יכולות לשמש אתכם לא רק לשמיעת מוזיקה, אלא גם לקיום של שיחות טלפון בנוחות מרבית.

זמן הפעלה

התלות של רובנו באוזניות לעתים קרובות לא קשורה רק ברצון שלנו לשמוע מוזיקה, אלא גם בעריכת שיחות טלפוניות, פעילויות ספורטיביות ואף צפייה בסרטונים במחשב או בטלפון. אוזניות עם זמן הפעלה ארוך יכולות להתאים לאנשים שאין להם תמיד אפשרות לטעון את האוזניות או שפשוט מעדיפים לבחור באופציה הנוחה יותר.

היתרון הזה, בדמות זמן הפעלה ארוך, מביא עמו שינוי אדיר בחוויית השימוש. אם בעבר הלא רחוק מרבית האוזניות האלחוטיות היו מאופיינות בזמן הפעלה יחסית קצר, אז הרי שהחידושים הטכנולוגיים הופכים את חווית השימוש להרבה יותר טובה.

היתרון הגדול של מרבית אוזניות ה-True Wireless החדישות שנמכרות כיום הוא שניתן לעשות שימוש בנרתיק טעינה. כלומר במצב שבו הנרתיק טעון באופן מלא, הוא יוכל להוות מעין מטען נייד לאוזניות. בדרך הזו ניתן לטעון את האוזניות לרוב בין 3 ל-4 טעינות מלאות (תלוי בדגם) עם זמן הפעלה של 6-8 שעות לכל טעינה. כלומר במצטבר ניתן להגיע לזמן הפעלה מצטבר של 18-32 שעות, וזאת מבלי להיות תלויים בחיבור של האוזניות או נרתיק הטעינה לחשמל.

ביטול רעשים

כאשר בודקים אוזניות אלחוטיות שמוצעות למכירה בחנויות השונות, חשוב להבדיל בין ביטול רעשים אקטיבי בטכנולוגיית ANC, לעומת בידוד רעשים פסיבי בטכנולוגיית B.A. אוזניות עם בידוד רעשים פסיבי יאטמו לחלוטין את האוזניים.

אוזניות אלחוטיות True Wireless עושות שימוש בביטול רעשים אקטיבי בשיטת ANC על מנת לבטל את הרעשים החיצוניים ובכך לשפר את חווית השמיעה של המשתמש באוזניות.

השפעת מבנה האוזניות על נוחות הלבישה

החומר מהן עשויות האוזניות והצורה שבה הן בנויות יכולות להשפיע רבות על נוחות הלבישה שלהן, במיוחד כאשר עושים בהן שימוש למשך מספר שעות ברציפות.

ברוב המקרים אוזניות In-Ear יגיעו עם סיליקון שנכנס בקלות לתעלת האוזן. איכות הסיליקון והמבנה יהיו טובים יותר בדגמים שהזכרנו בהשוואה לאוזניות זולות שנעשה בהן שימוש בחומרים זולים.

עיצוב האוזניות

כפי שהבגדים שאנו לובשים מעידים על האופי שלנו, תחומי העניין וההעדפות האישיות, כך גם אוזניות יכולות להוות פריט אופנתי שמעיד על הסגנון של כל אחד.

אוזניות עם עיצוב דומיננטי עשויות להתאים לאנשים מוחצנים, ואילו אוזניות עם עיצוב עדין יותר יכולות להתאים לאנשים שמעדיפים שלא מעדיפים לעורר תשומת לב.

בכל אופן, בשנים האחרונות הן הפכו למעין סמל סטטוס וישנם כאלה שמתגאים בסט האוזניות החדש שרכשו והשדרוג שהוא מביא להופעה החיצונית שלהם.

במידה ואתם מתכוונים לרכוש מוצר מהסוג הזה, נמליץ להתייחס לביגוד שאתם נוטים ללבוש מידי יום ולחשוב על מידת ההתאמה של הצבעים המאפיינים אותו ושל צבעי האוזניות שתרכשו. כך תוכלו לוודא כי ישנה התאמה מלאה ותרגישו בנוח בכל פעם שתעשו בהן שימוש.

מיקרופון

אוזניות עם מיקרופון איכותי יהיו חשובות במיוחד בעבור אנשים שרוצים לערוך שיחות טלפון חלקות וללא הפרעות בשמיעה. טווח התדרים של המיקרופון שונה מהטווח של הדרייבר במכשיר, כך שרצוי לבדוק מראש מהו הטווח והאם אתם בוחרים באוזניות עם מפרט טכני שעונה על הצרכים שלכם.

כל הדגמים שהזכרנו בסיקור מגיעים עם מיקרופון מובנה באיכות גבוהה. כזה אשר יכול לאפשר לכם לנהל שיחות טלפון וליהנות מצליל נקי לחלוטין.

עמידות מפני נוזלים

תקן IPX מעיד על רמת העמידות של אביזרים טכנולוגיים מפני מים. אוזניות עם עמידות מפני זיעה ונתזי מים יהיו עם תקן IPX4. שימו לב שאתם נמנעים מלהרטיב את האוזניות או לחשוף אותן למים מעבר לזיעה או נתזים קטנים.

כל אוזניות ה-True Wireless שהזכרנו עומדות בתקן שבין IPX2 לבין IPX4. אוזניות שעומדות בתקן IPX2 לא עמידות מפני זיעה ובשל זאת לא מתאימות לפעילות ספורטיבית.

אם אתם מתכוונים לעשות שימוש באוזניות לצורכי ספורט, נמליץ לבחור אך ורק בדגם עם תקן IPX4.

איך בחרנו את האוזניות?

המטרה העיקרית שעמדה לנגד עינינו בעת בחירת האוזניות היא חווית המשתמש. קו החשיבה הזה הנחה אותנו להתייחס לפרמטרים החשובים ביותר שיכולים לשדרג את השימוש באוזניות – איטום רעשים אפקטיבי, חיי סוללה ארוכים, איכות שמע טובה ועיצוב מרשים.

כל האוזניות שהזכרנו לאורך הסקירה מצטיינות בהיבטים הללו ומציעות את התמורה הטובה ביותר בעבור הכסף שלכם. כך שאם חשוב לכם לבצע רכישה נבונה שבאמת תהיה שווה את הכסף, אז הרי שאין עוררין לגבי כך שבחירה באחת מהאופציות שהזכרנו תגרום לכם להיות לקוחות מרוצים.

לצד התנסות עם האוזניות שהזכרנו ובחינה מעמיקה שלהן, בדקנו מה הדעה הרווחת במגזינים מובילים בעולם בתחום הטכנולוגיה אשר ערכו בדיקות נרחבות אודות המפרטים הטכניים והביצועים של כלל האוזניות האלחוטיות שניתן למצוא כיום. לאחר בחינה מעמיקה של כל המידע הקיים אודות המוצרים ודעות המומחים, הגענו לרשימה קצרה של אוזניות איכותיות שלא תצטערו על רכישה של אף אחת מהן.

איך תבחרו אוזניות שמתאימות לכם?

תחילה עליכם להחליט מהו גובה התקציב שאתם מוכנים להעמיד. מטבע הדברים אם התקציב שלכם נמוך, האפשרויות שלכם יהיו דלות יותר, וכך גם איכות האוזניות שתוכלו לקנות.

כדי לקבל קנה מידה כללי, אם אתם רוצים לחסוך בעלויות, אך בכל זאת ליהנות מאיכות צליל טובה, אז אוזניות Samsung Galaxy Buds Live יכולות להתאים לכם, אם כי חשוב להביא בחשבון שהן לא עמידות מפני זיעה ונתזי מים.

במידה וגובה התקציב שלכם חוצה את סך 1,000 השקלים, תוכלו ליהנות מאוזניות בטכנולוגיית True Wireless מן המתקדמות בעולם. במצב כזה עליכם לשאול את עצמכם איזו בחירה תוכל לספק אתכם במידה הרבה יותר.

ישנן אוזניות שמציעות חווית שמיעה טובה יותר, ואילו אחרות יכולות להציע נוחות או עיצוב יותר טובים. כך שעליכם לבסס את הבחירה שלכם על סמך העדפות האישיות שלכם במקרה הזה. בכל אופן, אין לכם מה לחשוש יותר מידי, שכן כל האוזניות האלחוטיות שהזכרנו ונמכרות במחיר של מעל 1,000 ₪ מציעות חווית שמיעה מעולה בכל הרבדים.

אם ביטול הרעשים זה הדבר העיקרי שחשוב לכם, אוזניות שמכסות לחלוטין את האוזניים עשויות לספק לכם מענה טוב יותר, שכן הכיסוי המלא והשימוש בבידוד רעשים פסיבי מוביל לכך שעם דגמים מסוימים ניתן להגיע לניתוק מוחלט מרעשי הרקע החיצוניים.

שאלות ותשובות על אוזניות אלחוטיות