רוצים לחסוך בהוצאות החשמל ולהימנע מפגיעה בבגדים בזמן הייבוש? הכנו לכם רשימה קצרה של טיפים חיוניים שיעזרו לכם לעשות שימוש נכון במייבש. לפני שאתם רצים לשים את הבגדים בתוך מייבש כביסה, תעברו על הטיפים שלנו ותוודאו שאתם מביאים אותם בחשבון – כך תוכלו להימנע מטעויות שעלולות לתסכל אתכם.

white table inside room

מומלץ לסחוט את הבגדים לפני הכנסתם למייבש

כדי לצמצם את משך פעולת המייבש וצריכת החשמל, שימו לב שאתם מכניסים פנימה אך ורק בגדים שאינם רטובים יתר על המידה. אם יש לכם בגדים רטובים במיוחד, פשוט תסחטו אותם מראש – זה שווה את הזמן שלכם.

נצלו את תוכניות הייבוש

בכל פעם שיש לכם הזדמנות, נסו להימנע מהפעלת המייבש על זמן מוגדר ללא כל תוכנית ייבוש ספציפית. כיום במייבשים האיכותיים ניתן למצוא תוכניות ייעודיות לכל סוגי הבגדים. שימוש בתוכנית מתאימה לבגדים תמנע פגיעה בהם בשל ייבוש יתר.

הכניסו דפים ריחניים

הכנסה של דפים ריחניים לפני הפעלת המייבש תעניק ריח טוב יותר בגדים שיעברו ייבוש. פעולה פשוטה זו עשויה להפוך את הייבוש של כל הבגדים שלכם להרבה יותר טוב ולאפשר לכם ליהנות מניחוחות נעימים.

הכנסת בגדים לפי הקיבולת

אל תנסו לצמצם את מחזורי הייבוש הדרושים ולדחוס יותר מידי בגדים במחזור בודד. תוודאו שנשאר ריווח סביר בין הבגדים ושאתם לא חוצים את הקיבולת של המכונה. כך היא תוכל לייבש את הבגדים בזמן קצר יותר ובאופן אחיד.

ריקון מיכל המים

בדגמים מתקדמים של מייבשים יש נורית שמופעלת כאשר יש צורך לרוקן את מיכל המים. הקפידו לבדוק את מצב המיכל ולרוקן אותו בעת הצורך.

הקפידו לנקות את המכונה באופן תדיר

נמליץ שלא להתעצל בעניין הניקין ולהקפיד לנקות את המייבש מפעם לפעם. ראשית כל, וודאו כי המסנן עובר ניקוי לאחר כל הפעלה של המייבש או לכל הפחות פעם בשבועיים. ניקוי המסנן יאפשר לאוויר לצאת מהתוף. שימו לב שאתם מנקים גם את פנים התוף והחלק החיצוני של המכונה. ניתן לעשות שימוש בחומץ כדי לטפל באבנית שעלולה להצטבר בתוף.

אם המכונה נמצאת במצב רעוע מבחינת הניקיון ואתם מעדיפים שלא לעשות הכול בעצמכם, תוכלו לפנות אל חברת ניקיון. ישנן חברות שמתמחות בניקוי מייבשים ומכונות כביסה. כך תוכלו לתת למקצוענים לבצע ניקיון יסודי מפעם לפעם.