שימוש תדיר במכונת כביסה מוביל בדרך כלל להצטברות של אבנית ואבק אשר עלולים לפגוע בתפקוד שלה. הדרך הטובה ביותר להאריך את חיי המכונה ולהבטיח שהיא תפעל היטב תהיה פשוט להקפיד על ניקוי שלה מפעם לפעם. ניתן לעשות זאת באופן עצמאי ובקלות רבה.

Photo by Sebastian Herrmann

במאמר נשתף אתכם את השיטות היעילות ביותר שקיימות לניקוי מכונת כביסה, כך שתוכלו להתחיל לנקות את המכונה שלכם כבר בזמן הקרוב.

ניקוי מכונת כביסה עם חומץ – כך תפטרו מהאבנית

שימוש בחומץ זוהי הדרך היעילה ביותר לנקות את האבנית שהצטברה במכונה. כל שעליכם לעשות זה למלא את מגירת המכונה עם חומץ, לכוון ל-90 מעלות, להפעיל תוכנית רתיחה ללא השרייה ולהפעיל אותה כשהיא ריקה מבגדים. ניקוי אבנית מידי מספר חודשים זה הדבר החשוב ביותר שעליכם לעשות על מנת לשמור  על המכונה במצב טוב.

ניקוי מגירות המרכך ואבקת הכביסה – מנקים את האבק

הקפידו לנקות את המגירות הללו על מנת למנוע הצטברות של אבק בחלוף הזמן. ניתן לשלוף את המגירות החוצה ולשטוף בעזרת מים וסבון מידי פעם. ניקוי תדיר ימנע הצטברות של אבק.

ניקוי כללי של המכונה וחדר הכביסה

כדי למנוע הצטברות אבק מלכתחילה, הקפידו על ניקיון חדר הכביסה והחלק החיצוני של המכונה. ניתן לעשות זאת בקלות – פשוט צריך לנקות את החדר והמכונה אחת לכמה שבועות.

באותה מידה שיש להקפיד על ניקיון של מכונות כביסה, יש צורך להקפיד על ניקיון של מייבש כביסה. הקפדה על ניקיון תמנע הצטברות של אבק, עובש ואבנית ותאריך משמעותית את חיי המכונה.

למה חשוב להקפיד על ניקיון תדיר?

האבנית יכולה להצטבר בתוף גוף החימום והצנרת של המכונה ואם לא מסירים אותה בזמן, המכונה עלולה לתפקד לא טוב, לסחוט לאט יותר ובמקרים חריגים אף להפסיק לעבוד. אם אתם לא רוצים להגיע בכלל למצב שבו המכונה מפסיקה לעבוד, פשוט תשקיעו קצת בניקיון – זה ישתלם לכם בטווח הארוך וימנע לא מעט התעסקות מיותרת עם תקלות שעלולות היו לצוץ אילולא הייתם מנקים.

לא רוצים לנקות בעצמכם? ניתן לפנות לבעל מקצוע

אם אתם לא רוצים לעשות הכול לבדכם, וחשוב לכם לחסוך בזמן, תוכלו פשוט לפנות אל חברת ניקיון שתדאג לעשות זאת בשבילכם. ישנן חברות ניקיון שמתמחות בניקוי של מוצרי חשמל כמו מכונות כביסה ומייבשים. בדרך כלל מומלץ לפנות אל חברות כאלה רק כאשר מכונת הכביסה נמצאת במצב רעוע מבחינת הניקיון ואתם מעדיפים לתת לאנשי מקצוע לעשות למכונה ניקוי קפדני.

מדריך לניקוי מכונת כביסה (3:44)