במידה ואתם מתכננים לבצע קציר של יבול או כיסוח דשא, מוטב שתעזרו בחרמש מוטורי איכותי שיוכל לסייע לבצע קצירה בצורה אחידה, אמינה וללא כל תקלות. החרמשים המוטורים שנמכרים היום מגיעים בשתי תצורות עיקריות, שהן מנוע בנזין עם צילינדר אחד או לחילופין מנוע חשמלי.

החרמש המוטורי שתמצאו היום בחנויות יוכל לסייע לכם בקציר עשבים שוטים, דשא וצמחייה שלא ניתן לקצור עם מכסחת דשא מכיוון שהיא לא תוכל להתמודד עם מכשולים מסוימים כדוגמת מדרכה או אבנים.

נוסף על ההיבט הפונקציונלי של קצירת צמחייה עיקשת ובמקומות עם גישה לא נוחה, חרמש מוטורי מהדגם בעל המסור הנע מסייע בגיזום ענפים ושיחים לצורכי עיצוב.

בניגוד לעבר, כיום מחירי החרמשים המוטוריים נגישים יותר. כך בעצם כל אחד מכם שירצה ליהנות מכל היתרונות של חרמש מוטורי יוכל למצוא מבוקשו ללא שום בעיה.

אז מה תמצאו פה?

על מנת להפוך את בחירת החרמש לקלה עבורכם, נציג במאמר הבא את החרמשים המומלצים שלא תרצו לפספס.

חרמש נטען 80V של GreenWorks – האיכותי ביותר

Greenworks-80v-scythe

חרמש נטען 80V של GreenWorks

חרמש נטען עוצמתי של Greenworks. מגיע עם 2 סוללות.


החרמש הנטען הזה נחשב למילה האחרונה והוא פועל עם סוללת ליתיום 80V שנחשבת לחזקה ואמינה במיוחד. עוצמה זו מקבילה לחרמש מוטורי עם מנוע 45 סמ״ק.

פיר האלומיניום של החרמש ישר, מספק נראות מקיפה ומאפשר ביצוע נוח של עבודות הקצירה, כאשר הוא מגיע עם תוסף מיוחד שניתן להתקין לשם קצירה של דשא.

עקב כך שזהו חרמש מוטורי חשמלי שמופעל בעזרת סוללה, הוא גם נחשב לשקט מאוד ומהווה אופציה מושלמת בעבור אלו שמבצעים את עבודות הגינון בסביבות שדורשות שקט, בתי ספר, שכונות שקטות או בתי חולים.

עקב כך שהמכשיר פועל על סוללה הוא מאופיין בדרישות תחזוקה מינימליות ופשוטות, כאשר אין שום זיהום אוויר והמכשיר לא פולט עשן או אדי דלקים.

כמו כן, זהו חרמש מוטורי שהמנוע שלו בעל חיישן מומנט. החיישן מסוגל לזהות את רמת העומס שמופעלת על המנוע ובהתאם לכך לווסת את עוצמת הפעולה שלו. הדבר מסייע בחיסכון אנרגיית סוללה, וזאת לצאת הארכת חיי המנוע ומשך עבודת הקצירה. 

ידית האחיזה של המכשיר מעוצבת בצורת כידון והיא תוכל לאפשר לכם לגשת אל עבודת הקצירה בנוחות מרבית וללא סכנה בכל הנוגע ליציבות המכשיר ושליטה בו.

החרמש מגיע עם מנוע עליון שמספק יתרונות משמעותיים הכוללים יותר מומנט, פחות רעידות וארגונומיה מצוינת.

יתרונות

בעל מנוע עליון

חיישן מומנט למניעת רעידות וחיסכון באנרגיה

סוללת ליתיום 80 חזקה מאוד

שקט לחלוטין

דרישות תחזוקה מינימליות

ללא זיהום אוויר

חסרונות

מחיר מעט גבוה

חרמש נטען 40V Gardena – הממשק המתקדם

gardena-40v-scythe

חרמש נטען 40V Gardena

חרמש ארגונומי, עוצמתי ועם לוח מקשים מתקדם.


זהו חרמש שמגיע עם סוללה שניתן להטעין תוך זמן קצר במיוחד והוא מאפשר לבצע משימות גינון מאתגרות ובשקט מוחלט, כאשר מנוע ה – PowerPlus שלו מגיע עם יכולות הנעה גבוהות ומסוגלות לפעול לפרקי זמן ארוכים.

הידית הארגונומית של החרמש תוכל לסייע לכם לקצור את הצמחייה בעמידה וזאת תוך כדי שמירה על רמת בטיחות ופרודוקטיביות מרבית.

בכל הנוגע לסוללה, ניתן לרכוש סוללות 40V בנפרד בעבור החרמש, כך שבמידת ויהיה לכם צורך להחליף את הישנה, יהיה ניתן לעשות זאת ללא שום בעיה.

נוסף על היתרונות הללו נציין לחיוב את לוח המקשים הפונקציונלי שמציג בצורה מדויקת את מידת הטעינה של החרמש, כאשר ניתן ללחוץ על כפתור ה – Eco וזאת כדי לאפשר זמן עבודה מרבי.

החרמש מגיע עם מנגנון מיוחד להזנת חוט קיצוץ עם Bump, כך שניתן לבצע הזנה מסודרת ומבוקרת של החוט.

אין זה משנה אם אתם מתכוונים לעשות במכשיר שימוש למשימות פשוטות וקלילות בגינה הביתית או שתצטרכו אותו לשם ביצוע עבודות גינון מורכבות. החרמש יוכל לעמוד בכל משימה ובצורה קולחת לחלוטין.

נוחות האחסון שמאפיינת אותו יחד עם ההתאמה של החרמש לעבודת קיצוץ של צמחייה גבוה במיוחד הופכים אותו לבחירה אידאלית בעבור כל אחד שירצה מכשיר איכותי שעושה את העבודה הנאמנה.

זמן העבודה של החרמש הוא עד 40 דקות ויהיה תלוי באופן ישיר במידת העומס שמופעל עליו, זאת כאשר המהירות שלו היא 9300 סל״ד והוא נחשבתי לעוצמתי במיוחד.

משקלו של הכלי הוא 3.2 קילו בלבד, דבר שמסייע לבצע אתו את עבודות הגינון ללא מאמץ רב. כמו כן, לאחר תום העבודות יהיה ניתן לאחסן את החרמש בקלות וזאת הודות לציר המתקפל שלו.

יתרונות

אחסון נוח

לוח מקשים מתקדם

ידית ארגונומית

עוצמתי מאוד

חסרונות

זמן עבודה סביר

חרמש נטען Ikra 20V

Ikra-20V-scythe

חרמש נטען Ikra 20V

חרמש קל מאוד. מותג גרמני איכותי ומחיר מעולה.


זהו חרמש מעולה בעבור אלו מכם שמחפשים אופציה זולה יחסית וירצו להשיג מענה איכותי לטיפול בקצוות דשא שקשה להגיע אליהן עם מכסחת דשא.

הכלי מגיע עם מנגנון טלסקופי שמסייע עם שינוי גודל הכלי בהתאם לגודלו של כל משתמש, דבר המסייע לבצע חיתוך בזווית הרצויה מבחינתכם. להבי החיתוך יוצרים חיתוך ברוחב של 25 ס״מ.

הכלי מאופיין במערכת חיתוך של להבי פלסטיק מוקשחים, דבר המסייע להשיג תוצאת חיתוך מדויקת וזאת לצד כך שנוח במיוחד לבצע החלפה של הלהבים ללא שימוש באמצעים מיוחדים.

לצד זאת, ישנו כיסוי מגן על הלהב שעוזר עם ביצוע עבודת הקצירה בצורה בטיחותית מבחינתו של המשתמש, כאשר ראש הכיסוח האנכי של החרמש יבטיח שתוכלו להגיע לכל הפינות בגינה הביתית שלכם.

משקל הכלי הוא 1.9 ק״ג והמתח התפעולי הוא 20V, כך שהוא יהיה מושלם לביצוע עבודות גינון פשוטות בגינה הביתית.

נוסף על כן, מדובר בחרמש המיוצר על ידי אחת החברות המובילות בעולם בתחום הגינון, חברת Ikra מגרמניה. החברה מוכרת מעל מיליון מוצרים בשנה והמוניטין שלה הולך לפניה.

כל מוצרי החברה מיוצרים עם בקרת איכות מחמירה והם יוכלו לשמש אתכם במשך שנים רבות. אלו מכם שמחפשים איכות גרמנית חסרת פשרות יכולים להיות בטוחים כי יהיה מדובר במוצר המושלם לטיפוח הגינה הביתית שלכם. זהו ללא ספק חרמש מוטורי שיהיה שווה את הכסף שלכם

יתרונות

משקל 1.9 ק״ג

מותג גרמני איכותי

זול יחסית

בעל מנגנון טלסקופי

חסרונות

לא אידאלי לעבודות גינון אינטנסיביות

חרמש חשמלי Worx 2x20V WG184 – עוצמתי ביחס למחיר

Worx-2x20V-WG184

חרמש חשמלי Worx 2x20V WG184

עוצמתי עם ראש מתכוונן ורמת גימור גבוהה.


החרמש פועל על 2 סוללות של 20V שיחדיו פועלות בעוצמה של כלי מונע דלק, כאשר הוא מגיע עם מטען שמסוגל לטעון את שתי הסוללות בו זמנית. הסוללות אינן מגיעות יחד עם החרמש וצריך לרכוש אותן בנפרד.

קוצץ הקנטים הזה מגיע עם מגנון לשליטה במהירות והראש שלו מתכוונן, דבר שיוכל לסייע לכם לבצע את עבודת הקיצוץ בגמישות מרבית.

משקל החרמש הוא 3.9 ק״ג, לא מהקלים ביותר אך יחסית למשקל העוצמה שלו מרשימה מאוד. מהירות הסיבוב היא 7,500 סל״ד. כמו כן, אורך המוט הנו 6 מטרים.

דבר נוסף שכדאי להביא בחשבון זה עצם כך שסטנדרט הייצור של מוצרי הגינון המיוצרים על ידי Worx הנו גבוה במיוחד. אם תבחרו לרכוש את החרמש תוכלו להיות בטוחים כי הוא יסייע לכם לבצע עבודות גינון באופן מקצועי במשך שנים רבות.

יתרונות

עוצמה גבוהה

ראש מתכוונן

איכות ייצור גבוהה

חסרונות

מעט כבד

חרמש Makita Cordless String Trimmer

Makita-Cordless-String-Trimmer

חרמש Makita Cordless String Trimmer

מיקום סוללה מעולה. משקל קטן.


החרמש האלחוטי של Makita פועל עם סוללת 18V מסדרת G Series שמסוגלת להגיע ל – 7800 סל״ד ומאפשרת קיצוץ מהיר.

זהו חרמש איכותי שבנוי בצורה מאוד חכמה. כך למשל, הסוללה נמצאת ליד הידית הראשית, כך שהיא מהווה נקודת ציר ולא תזוז כאשר משתמשים בכלי.

יש לדגם הזה פיר צינור טלסקופי וידית לולאה ניתנת לכוונון. אפשר לשנות את הזווית כדי שתתאים לגובהו של כל משתמש ואופן העבודה שלו.

דבר נוסף שהופך את החרמש לבחירה מעולה זה הראש המסתובב שמאפשר להפעיל אותו ב – 5 עמדות כך שזווית החיתוך משתנה וניתן להגיע למקומות צמודים ללא שום בעיה.

זמן הטעינה של החרמש הוא 60 דקות וקוטר החיתוך 260 מ״מ. המשקל שלו 2.2 ק״ג והוא נחשב מאוד קל.

תוכלו להיות בטוחים כי מדובר בחרמש מעולה לקצירת הצמחייה בגינה שלכם. בעזרתו תוכלו לשמור על הגינה יפה ומטופחת וזאת ללא צורך לחשוש בנוגע לרעש, תחזוקה מעיקה או זיהום האוויר. הוא מאוד נוח לשימוש וניחן באיזון מעולה.

יתרונות

זמן טעינה קצר

שוקל רק 2.2 ק״ג

מיקום סוללה אידאלי

חסרונות

מנוע עם עוצמה סבירה

חרמש Bosch ART 27 450W Corded Grass Trimmer

Bosch-ART-27-450W

חרמש Bosch ART 27 450W Corded Grass Trimmer

חרמש של Bosch עם ידית משנית מתכווננת.


חרמש מעולה עם יכולות חיתוך מצוינות, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון את המחיר הנמוך שלו. מילוי הסליל האוטומטי מאפשר לבצע את עבודות הגיזום ללא שום הפרעות ובאפקטיביות מרבית. הספק החרמש הוא 450 וואט, שזה אמור להספיק לרוב עבודות הגינון השגרתיות.

ישנה אפשרות לשנות את גובה החיתוך באמצעות לחיצת כפתור פשוטה, דבר שיוכל לסייע לכם רבות להשיג את התוצאה הרצויה מבחינתכם. יתר על כן, ניתן להחליף בין מצב גיזום למצב קצוות בלחיצת כפתור גם כן, כאשר הידית המשנית המתכווננת תמנע מהעומס להגיע לידיים שלכם, כך שהן לא יתעייפו.

הודות לכך שיש לו רוחב חיתוך של 27 ס״מ ניתן לעשות כיסוי מלא של הקרקע וזאת כאשר הדיוק יישאר מרבי בכל רגע נתון.

דבר חשוב נוסף הוא שהאחריות על החרמש הזה ניתנת על ידי היבואן הרשמי בארץ, כך שתוכלו להיות שקטים בכל הנוגע לעניין הזה

יתרונות

מחיר זול

ידית משנית מתכווננת

מילוי סליל אוטומטי

מותג מוכר ואמין

עוצמה טובה ביחס למחיר

חסרונות

לא מתאים לעבודות גינון אינטנסיביות

מדריך קנייה של חרמש מוטורי

מנוע עם חיישן מומנט

יש חרמשים מוטוריים עם מנוע בסיסי שנמכרים בעבור טווח מחירים זול יחסית וזאת לעומת חרמשים אחרים שנחשבים מתקדמים מבחינה טכנולוגית ויש להם מנוע עם חיישן מומנט.

תפקידו של חיישן המומנט הוא לזהות את מידת העומס שמופעל על החרמש ובהתאם לכך משתנה עוצמת המנוע. הדבר מהווה פתרון משמעותי לאלו שמתכוונים לעבוד עם החרמש בתנאים משתנים ובסביבה לא קבועה או מאתגרת.

חיישן המומנט של חרמש מוטורי צפוי להועיל גם בהארכה משמעותית של חיי המנוע, כך שהתועלת שלו היא מרשימה במיוחד.

ידית אחיזה

אף על פי שחשיבותה של ידית האחיזה נשמעת שולית, יש לקחת בחשבון כי תהיה לה חשיבות מהותית בכל הנוגע לחוויית השימוש, רמת הבטיחות ונוחות השימוש במכשיר הקצירה.

עליכם לוודא כי אתם בוחרים לרכוש חרמש חשמלי או ממונע שיגיע עם ידית אחיזה שבנויה בצורה נוח לאחוז בה. לעתים מדובר בעניין של טעם אישי ולפיכך תצטרכו לנסות לבחון מספר ידיות אחיזה ולראות את ההבדלים בין הדגמים השונים כדי להבין מה תהיה האופציה הנכונה לכם.

בין הדברים שצריך לקחת בחשבון זה צורת הידית, גודל כף היד שלכם והחומר ממנו היא עשויה. כל אלה יחדיו יהוו פרמטרים שיסייעו לכם עם הבחירה בחרמש החשמלי המתאים ביותר.

אחריות

בדרך כלל חרמשים יגיעו עם אחריות למשך שנה לכל הפחות. יהיה מומלץ לבחור בחרמש שנמכר עם אחריות על ידי היבואן או היצרן הרשמי וזאת כדי שתוכלו להיות בטוחים שתוכלו לקבל מענה טכני בסטנדרט גבוה.

כמו כן, יתכן ויהיה כדאי לרכוש חרמש מעט יותר יקר אם הדבר אומר שהוא מגיע עם אחריות מקיפה או ארוכה יותר. חרמש הוא כלי עבודה חשמלי וכמו כל כלי אחר הוא עלול להתקלקל ולדרוש תיקונים מעת לעת. הדרך החכמה ביותר מבחינתכם לפעול על מנת להימנע מבעיות בעניין תהיה לוודא כי אתם משיגים אחריות מקיפה ולמשך פרק זמן סביר לכל הפחות.

עוצמת המנוע

עוצמת המנוע של חרמש בנזין מוגדרת בסמ״ק והטווח שלה רחב למדי. החל ממנוע עם נפח של בין 20-25 סמ״ק ועד מנועים של 30-45 סמ״ק. המנועים עם הנפח הקטן מתאימים לעשבייה שאיננה צפופה או בעייתית. לעומת זאת מנוע בנפח 30-45 סמ״ק יהיה עוצמתי במיוחד ויוכל להתמודד עם צמחייה מאתגרת וצפופה.

בדרך כלל חרמש שמותאם לגינון מקצועי, קרי עם נפח מנוע גדול, יגיע עם מקום למחסניות חוט פלסטיק בעובי יותר גדול, כך שעבודת הקצירה תהיה אינטנסיבית יותר.

לעומת חרמש בנזין, המנוע של החרמשים החשמליים נמדד בוואט ומספר הסיבובים של המנוע לדקה. מנוע חשמלי עם הספק של 1100 וואט יהיה שווה ערך למנוע 28-31 סמ״ק ויחשב לעוצמתי בקטגוריה של החרמשים החשמליים.

חשוב להבין כי חרמשים זולים יהיו יגיעו עם מנוע חלש ולעומתם היקרים יהיו עוצמתיים. כאשר ניגשים לרכוש חרמש יהיה חשוב להבין בראש ובראשונה מהו הצורך הספציפי שלכם בכל הנוגע לעבודות הגינון וזאת כדי שתוכלו לבחור בחרמש שיתאים לכם.

 

עוצמת הרעש

ישנם חרמש שמאופיינים ברעשים רבים שהם מפיקים בזמן שהם פועלים וזאת לעומת חרמשים חשמליים מודרניים יותר שבנויים עם מנוע שפועל בצורה שקטה במיוחד. על מנת לוודא כי אינכם מפריעים לשכנים או לבני ביתכם בזמן השימוש בחרמש יהיה מומלץ לכוון לרכישה של אחד עם עוצמת רעש נמוכה ככל הניתן.

עד לא מזמן רבים נטו לעבוד עם חרמשי בנזין ועוצמת הרעש הייתה מאוד לא נעימה. כיום לכל אחד שיהיה מעוניין בכך יש את האופציה לרכוש חרמש מתקדם יותר, כזה הפועל על מנוע חשמלי.

בייחוד בעבור אלו מכם שעובדים במשך שעות רבות עם החרמש, רכישה של חרמש חשמלי נטען עם עוצמת רעש מזערית תוכל לאפשר לכם לעבוד עם החרמש ללא תסכול מיותר או הטרדה של הזולת.

זיהום אוויר

דבר חשוב שתרצו להביא בחשבון יהיה פליטת הזיהום של חרמשי בנזין. אנשים רבים סובלים מנזק מתמשך עקב חשיפה לזיהום הזה וכיום ניתן להימנע מכך.

כדי להבטיח יכולות עבודה שקטה והימנעות מזיהום תצטרכו לבחור בחרמש חשמלי. בין אם מדובר בחרמש נטען עם סוללה ובין אם החרמש פועל עם חיבור ישיר לחשמל, יהיה מדובר ביתרון משמעותי.

במידה ואתם מהססים בכל הנוגע לעוצמה המנוע של החרמש החשמלי ביחס לחרמש בנזין, פשוט תוכלו לרכוש חרמש עם חיבור ישיר לחשמל ולא נטען. ניתן למצוא חרמשים כאלה עם עוצמה גבוהה מאוד היום ותוכלו לבצע עמם את כל סוגי עבודות הגינון ולהתמודד עם משטחים מאתגרים במיוחד.

כיצד בנוי החרמש?

החרמש מורכב ממנוע עם ציר מסתובב, אליו מחוברת מחסנית שמכילה חוט חיתוך שמגיע במספר דרגות קשיחות. מנגנון האחיזה כולל שתי ידיות אחיזה, הראשונה משמשת לתמיכה וממוקמת על גבי המוט המרכזי והאחרת מכילה מצערת בתוכה. המוט המרכזי נועד להרחיק את הציר המסתובב מהמשתמש כדי לשמור על בטיחותו.

תחזוקה נכונה של חרמש

בדיוק כמו כלים ידניים רבים אחרים, גם חרמשים דורשים תחזוקה על מנת להבטיח תפקוד תקין שלהם לאורך זמן. הוראות התחזוקה של חרמשים חשמליים, נטענים או מונעי דלק שונות האחת מן השנייה.

כך למשל, כאשר מדובר על חרמשים בעלי מנוע בנזין שלא עשו בהם שימוש זמן רב, תצטרכו לרוקן את מיכל הדלק, להפעיל את המכשיר עד שהוא כבה, ואז למלא אותו בדלק חדש. חרמשים כאלה דורשים השקעה רבה בתחזוקה הכוללת החלפת שמן, פילטרים וזאת לצד תחזוקה של המנוע. כמו כן, יש לחרמשים אלה נטייה להתלכלך בקלות וככאלה צריך לנקות אותם לעתים קרובות.

חרמשים נטענים דורשים תחזוקה של הבטרייה וזאת בהתאם להוראות התחזוקה שהגיעו עם המכשיר הספציפי שרכשתם.

כמו כן, בין אם מדובר על חרמשים חשמליים ובין אם חרמשי בנזין, תמיד צריך לדאוג לתחזוקה בסיסית, כמו כל כלי עבודה ידני עם מנוע. תוודאו כי הכלי שלם על כל חלקיו טרם השימוש ונקו אותו מעת לעת.

חרמש ממונע או חשמלי – מה מתאים לכם?

חרמש ממונע זה חרמש שפועל על דלק ודורש תחזוקה מורכבת יחסית. חרמש כזה מתאים לגננים ובעלי מקצוע ועוצמת הפעולה שלו יכולה להיות גבוהה מאוד. על מנת לוודא שחרמש כזה יפעל בצורה תקינה לאורך זמן יהיה חיוני להשקיע רבות בתחזוקה נכונה שלו וזאת לצד שימוש בתערובת נכונה של שמן ודלק, דבר שיסייע להגדיל את מידת היעילות של החרמש. תחזוקה נכונה של החרמש הזה תוכל להאריך את אורך חייו באופן משמעותי. כמו כן, זהו כלי שהמחיר שלו יהיה יותר יקר בדרך כלל ביחס לחרמש חשמלי.

לעומת החרמש שפועל על בנזין יש חרמש חשמלי שפועל בעזרת סוללה. חרמש חשמלי יהיה בדרך כלל עם עוצמה חלשה יותר ביחס לחרמש בנזין. לצד זאת , המשקל שלו קטן יותר, מחירו יותר נגיש למשתמש הביתי והוא שקט לחלוטין. אם תהיו מעוניינים בכך ניתן יהיה לרכוש חרמש חשמלי איכותי שיהיה מעט יותר יקר אך הוא יחזיק מעמד שנים רבות ועוצמת המנוע שלו תהיה גבוהה.

לאור היתרונות והחסרונות של כל סוג חרמש, נמליץ למשתמשים הביתיים שמחפשים חרמש לקצירה של צמחייה בסביבה לא מאתגרת לבחור בחרמש החשמלי. במידה ואתם צפויים להשתמש בחרמש לביצוע עבודת גינון אינטנסיבית וממושכות, כדאי לבחור בחרמש חשמלי מתקדם ואיכותי עם תג מחיר גבוה או חרמש בנזין שלא יהיה זול גם כן. אופציה נוספת תהיה רכישה של חרמש חשמלי שאיננו נטען ופועל עם חיבור ישיר לחשמל, כאשר זהו חרמש שיכול להגיע לעוצמות גבוהות ועלותו תהיה נמוכה ביחס לחרמשים הנטענים.

שאלות ותשובות על חרמשים