בחירה מצוינת

"Asus ROG Swift 24.5

הבחירה שלנו

״Samsung Odyssey G7 31.5

samsung-odyssey

האופציה הזולה

"Samsung Odyssey G3 24

כל גיימר שרוצה לקחת את ההנאה שהוא מפיק ממשחקים מספר צעדים קדימה צריך לשקול ברצינות רכישה של מסך גיימינג איכותי. כיום ניתן למצוא בקלות מסכים שמיוצרים על ידי חברות כמו AOC, ASUS, SAMSUNG ו-MSI, אשר מציעים תמורה מעולה ביחס לעלות שלהם.

השוני בין מסך סטנדרטי למסך שמתאים לגיימרים יכול להיות אדיר, ויש לא מעט פרטים שצריכים להביא בחשבון על מנת לבחור במסך שמתאים באופן אופטימלי למשחקים.

במאמר הזה החלטנו לעשות לכם סדר ולשתף עמכם את מסכי הגיימינג המומלצים ביותר לשנת 2021. המטרה שלנו היא להקל עליכם בבחירת המסך המושלם לשיפור חווית המשחק שלכם.

לאחר רשימת המסכים המומלצים, כתבנו מדריך קניה שבו ניתן למצוא פרטים טכניים על מסכים שמיועדים לגיימרים. אם אתם רוצים להבין טוב יותר את הפרטים הקטנים והשוני בין כל מסך, תוכלו להתחיל ממדריך הקניה ולאחר מכן לבחור את המסך המועדף עליכם מבין הרשימה שעשינו.

מסך מחשב גיימינג קעור Samsung Odyssey G7 C32G75TQSM HDR 31.5" QLED VA 240Hz

samsung-odyssey

מסך מחשב גיימינג קעור Samsung Odyssey G7 C32G75TQSM HDR 31.5" QLED VA 240Hz

מסך גיימינג גדול של סמסונג עם מפרט טכני אדיר וביצועים יוצאי דופן.


מסך גיימינג מרהיב וקעור עם רזולוציה של 2560 x 1440 גודל מרשים של 31.5". עיצוב מדהים שכולל תאורת ליבה בצבע כחול בצידו האחורי של המסך וצבע שחור נקי מקנים לו מראה מיוחד.

המסך הזה תוכנן מתוך חשיבה על שילוב אופטימלי בין ביצועים לבין איכות תמונה שאין לה תחרות, כראיה לכך ניתן להתרשם מקצב ריענון 240Hz RapidCurve, זמן תגובה 1ms ויחס ניגודיות מרשים של 2500:1.

זווית צפייה רחבה של 178 מעלות, לצד מפרט טכני אדיר, יגרמו לכם להרגיש חלק מהמשחק ולהיות חדים בכל פעם שתתקלו באויבים – כדי שידכם תהיה על העליונה ותמיד תנצחו.

רמת ניגודיות גבוהה שמגיע עם HDR600 תעמיק את טווח הצבעים ותהפוך אותם לבהירים ועמוקים יותר, כך שבכל סצנה במהלך המשחק תוכלו לקבל יתרון על המתחרים ולראות הרבה יותר טוב.

המהירות הגבוהה החלפת התמונות תאפשר לכם להמשיך וליהנות מביצועים אופטימליים במהלך משחקים, גם כאשר הגרפיקה כבדה וההגדרות של המשחק גבוהות.

תאימות G-Sync תסנכרן באופן אופטימלי בין המסך לבין כרטיסי מסך של NVIDIA. ישנה גם תאימות FreeSync Premium לכרטיסי מסך של AMD. בעזרת הטכנולוגיה הזו תוכלו לראות צמצום משמעותי בטשטושים וקטיעות, כך שהתמונה במהלך משחקים עם סצנות כבדות תהיה חלקה ומרהיבה.

צג מסך קעור ברדיוס 1000R ישנה לחלוטין את הדרך שבה אתם רגילים לחוות משחקים – עם הצג הזה תרגישו שאתם ממש חלק מהמשחק, וכל צעד שהדמות שלכם עושה תהיה דומה לצעד שאתם עושים. רוצים להרגיש מהי חווית גיימינג אמיתית? המסך הזה יעשה את העבודה!

יתרונות

קצב ריענון 240 הרץ

זמן תגובה 1ms

רזולוציה 2560×1440

תמיכה ב-FreeSync Premium ו-G-Sync

חסרונות

מחיר די גבוה

מסך גיימינג Asus ROG Strix XG279Q 27 Inch IPS WQHD

asus-rog-strix

מסך גיימינג Asus ROG Strix XG279Q 27 Inch IPS WQHD

אחד ממסכי הגיימינג המובילים של אסוס לחווית משחק מדהימה.


צג גיימינג עם תמונה מפורטת ואיכות תצוגה מדהימה. רזולוציה של 2560 x 1440, אשר נחשבת כעדיפה בהרבה מרזולוציית FHD, וזאת לצד העובדה כי מדובר במסך שעושה שימוש בטכנולוגיית IPS, כך שהוא מתאים לאנשים שמעדיפים איכות תמונה יציבה מכל הזוויות.

עם המסך הזה כל משחק ירוץ לכם בצורה חלקה, וזאת בעזרת קצב ריענון של 170Hz וזמן תגובה 1ms. גיימרים שרוצים לחוות את המשחק האהוב עליהם בתצוגה מושלמת יוכלו ליהנות מהיתרונות של המסך הזה והמפרט הטכני המרשים שלו.

תאימות G-Sync הופכת את המסך לתואם כרטיסי המסך המובילים של NVIDIA. הפעלת VRR בכרטיסי המסך תמנע מריחות וטשטושים ותהפוך את חווית המשחק שלכם לאדירה.

טכנולוגיה מיוחדת שנקראת ELMB לצד היכולת להפעיל סנכרון אדפטיבי, יאפשרו לכם לבטל Ghosting במהלך המשחק וליהנות מהצגת תמונה חלקה וקצב ריענון גבוה במיוחד.

המסך מגיע עם מצבי HDR מרובים ויכולת לבחור את העדפת הצפייה שלכם – כלומר ניתן לשנות בין מצב גיימינג למצב צפייה בסרטים. היכולת הזו הופכת את ביצועיו לאופטימליים באופן מדויק לשימושים שלכם.

טכנולוגיית Flicker-Free הפכה לסטנדרט במסכי גיימינג, וגם במסך הזה אפשר למצוא את הטכנולוגיה הזו, אשר מסייעת לגיימרים שנמצאים שעות רבות מול מסך המחשב ומחפשים אחר פתרון שיקל על העיניים שלהם. יחס ניגודיות של 1000:1 גם כן אחראי על שיפור איכות התמונה במסך.

עיצוב מהמם בצבע שחור עם יכולת הטיה של הצג למצב אנכי ושינוי גובה יאפשרו לכם למקם את המסך על שולחן המחשב בפוזיציה האופטימלית – כך שתוכלו לשחק במשחקים שלכם בנוחות מרבית.

המסך כולל 6 יציאות וחיבורים – DisplayPort 1.2, HDMI v2.0 x 2 ושלוש יציאות USB.

יתרונות

קצב ריענון 170Hz

זמן תגובה 1ms

עיצוב מדהים

Flicker-Free

חסרונות

מחיר מעט גבוה

מסך מחשב גיימינג Asus VG279QM 27" LED IPS

asus-vg279qm

מסך מחשב גיימינג Asus VG279QM 27" LED IPS

טכנולוגיית Fast IPS, זמן תגובה מהיר וקצב רענון מדהים הופכים את המסך הזה ללא פחות ממדהים.


אף פעם לא חוויתם עד כמה משחק במחשב יכול להיות עוצמתי אם לא היה לכם מסך גיימינג עוצמתי כמו הדגם הזה של Asus. המסך מגיע ברזולוציה של 1920 x 1080 וגודל של 27".

מדובר במסך אדיר עם קצב ריענון יוצא דופן של 280Hz לאחר ביצוע Overclock. הרצת תמונה בכל שניה במהירות הזו תשפר דרמטית את הדרך שבה אתם רגילים לחוות משחקים – עם המסך הזה תראו כל סצנה, יריב והתרחשות במשחק ללא כל קיטוע בתמונה או גמגום בביצועים.

טכנולוגיית Fast IPS מאפשרת לכם ליהנות מכל היתרונות של IPS רגיל, וזאת מבלי לקפח את הביצועים באיכות התמונה בזמן המשחק. מדובר בטכנולוגיה שתאפשר לכם לצפות במסך מזוויות חדות, וזאת מבלי לשים לב לכל עיוות או ירידה באיכות התמונה.

זמן תגובה של 1ms הולך יד ביד עם החזון של Asus כאשר הם יצרו את המסך הזה – לייצר מסך שהוא מפלצת גיימינג ומתאים למשתמשים רציניים שרוצים לקחת את ההנאה שהם מפיקים מכל משחק עד הקצה.

כמובן שהמסך תואם G-Sync, כך שתוכלו לעשות שימוש בכרטיס המסך שלכם ולהפיק ממנו תועלת מרבית עם התאימות בין המסך לכרטיס עצמו. הטכנולוגיה הזו תעלים טשטושים וקיטועים במהלך משחקים.

רמת בהירות של 400 nits לצד מצבי HDR מרובים יאפשרו לכם להתאים את המסך לסוג הפעילות שלכם וליהנות מרמת בהירות שאופטימלית לאופי הפעילות. כך שאם אתם משחקים במשחק מסוים, תוכלו להפעיל HDR ייעודי שיחדד את ההגדרות ויהפוך את הביצועים לאופטימליים.

יתרונות

קצב ריענון 280 הרץ לאחר Overclock

זמן תגובה 1ms

Fast IPS

חסרונות

רזולוציה 1920 x 1080 (אופטימלי לביצועים)

מסך מחשב גיימינג Asus VP348QGL 34" UWQHD FreeSync

asus-vp348

מסך מחשב גיימינג Asus VP348QGL 34" UWQHD FreeSync

מסך גיימינג ענק בגודל 34" ומפרט מעולה יגרום לכם ליהנות מכל רגע במשחקים.


מסך רחב במיוחד עם רזולוציית 3440 x 1440 וגודל של 34" לחוויית משחק באיכות תמונה מדהימה. יחס ניגודיות 3000:1 ותמיכה ב-HDR מהווים נדבך משמעותי בהפיכת המסך הזה למרשים במיוחד.

אמנם קצב הריענון הוא רק 75Hz וזמן תגובה הוא 4ms, אך התמונה במשחקים תרוץ בצורה חלקה אם תעשו שימוש בכרטיס מסך עוצמתי. כך שאם אתם רוצים לשלב בין איכות תמונה אדירה לביצועים, המסך הזה עשוי להיות לא רע בכלל.

טכנולוגיית FreeSync של AMD משפרת רבות את הרצת התמונה במהלך משחקים ומונעת מצבים שבהם יש קיטועים.

Asus Eye Care תשמור על העיניים שלכם מפני אור כחול. ניתן להגדיר את רמת הסינון של האור ובכך לשחק במשחק המועדף עליכם שעות מרובות מבלי להזיק לעיניים.

יחס התצוגה 21:9 ומדובר בצג שפשוט מהווה בחירה מצוינת בעבור חובבי המסכים הרחבים, אשר לרוב מעניקים חווית ריאליזם טובה יותר.

1.07 מיליארד צבעים הופכים את התמונה על המסך לעשירה ומפורטת במיוחד. GamePlus של Asus יאפשר לכם לעשות שימוש במונה FPS, טיימר ועוד שלל פונקציות שיעניקו לכם שליטה על ביצועי המסך.

VividPixel תציג את הפרטים הקטנים ביותר בכל תמונה ותהפוך את התצוגה על המסך להרבה יותר ברורה ונקיה. זווית צפייה רחבה של 178 מעלות תאפשר לכם לשחק ולהתרשם מתצוגה יפה ועשירה משלל זוויות, כך שגם אם תזוזו במהלך המשחק, איכות התמונה תישאר טובה.

יתרונות

מסך בגודל 34"

רזולוציית 3440 x 1440

יחס תצוגה רחב 21:9

חסרונות

זמן תגובה 4ms

קצב ריענון 75Hz

מסך מחשב קעור AOC C27G2ZE/BK 27" LED VA

AOC-C27

מסך מחשב קעור AOC C27G2ZE/BK 27" LED VA

מסך מדהים עם איכות תמונה מפורטת במיוחד. המסך המושלם לגיימרים.


הדגם הזה של AOC נחשב לאחד הדגמים הפופולאריים של החברה. הסיבה העיקרית לכך היא שמדובר במסך גיימינג שמציע תמונה אדירה ביחס לעלות שלו, ואף מתעלה בפרטים הטכניים על מסכי גיימינג יקרים יותר.

בין הפרטים הטכניים המובילים שהופכים את המסך הזה לכל כך מיוחד ניתן למנות קצב ריענון מדהים של 240 הרץ, זמן תגובה של 0.5ms ותאימות FreeSync Premium. כל אלה חוברים יחדיו והופכים את המסך הזה למפלצת ביצועים. המסך מגיע עם רזולוציה של 1920 x 1080.

בעבור אלו מכם שלא מוכנים להתפשר אף לא מעט על רמת הביצועים של המסך, כך בהגדרות הגבוהות ביותר במשחקים, המסך הזה יהיה הבחירה המשתלמת ביותר שתוכלו להעלות בדעתכם.

פאנל VA בגודל 27" גם כן יביא לשיפור בביצועי המסך במהלך המשחקים, וזאת על פני מסכים עם פאנל IPS, אשר אמנם נחשב ליציב יותר מבחינת איכות התמונה בזוויות שונות, אך מבחינת ביצועים הוא פחות טוב.

כמובן שגם מבחינת העיצוב, AOC יצרו מסך עם מעמד יציב ומרשים וצג קעור שיגרום לכם להרגיש חלק מהמשחק. כך שאם אתם רוצים לקחת את החוויה שלכם מכל משחק מספר צעדים קדימה, המסך הזה יוכל לעשות את העבודה בצורה מדהימה.

יתרונות

קצב ריענון 240 הרץ

זמן תגובה 0.5ms

תמיכה ב-FreeSync Premium

צג קעור ועיצוב מרשים

חסרונות

מסך מחשב גיימינג Asus TUF VG279Q1A 27" IPS FHD FreeSync

asus-tuf-279

מסך מחשב גיימינג Asus TUF VG279Q1A 27" IPS FHD FreeSync

בחירה קלאסית לגיימרים שרוצים לשפר את חווית המשחק שלהם.


חווית המשחק שלכם אף פעם לא הייתה שלמה אם לא ניסיתם מסך גיימינג מקצועי שמגיע עם תכונות ייחודיות כמו המסך הזה. המסך מגיע בגודל 27", טכנולוגיית IPS, קצב ריענון מעולה של 165Hz ורזולוציית FHD עם יחס תמונה 16:9.

Asus, אשר ידועה בתור חברה שמתמחה בייצור מסכי מחשב לגיימרים, מציגה במקרה הזה מסך עם מהירות תגובה 1ms וטכנולוגיית Adaptive-Sync, אשר מסייעים יחדיו במניעה של מריחות במהלך המשחק.

המסך יספק לכם חווית צפייה של 178 מעלות עם גודל תצוגה מרשים ואיכות תמונה מפורטת במיוחד.

DisplayWidget Lite יאפשר לכם לקבל שליטה מלאה על הגדרות המסך – כך שאם תרצו להפעיל Shadow Boost למשל, תוכלו לעשות זאת בלחיצת כפתור. לאלו מכם שלא מכירים את הטכנולוגיה, היא עושה הבדל דרמטי בהבהרה של אזורם חשוכים במהלך המשחק ומסייעת באיתור אויבים על ידי הפיכת התמונה לברורה יותר.

בדומה לשאר מסכי ASUS, גם המסך הזה מגיע עם GamePlus ו-GameVisual אשר ישפרו את חווית המשחק שלכם ויעניקו לכם אפשרות לשנות בין מצבי תצוגה וכמובן שגם משיפור באיכות התמונה.

Flicker-Free ו-Ultra-Low Blue Light יקלו על הצפייה שלכם במסך על ידי מניעת ריצודים והפחתת האור הכחול לפי הגדרת סינון בין 4 רמות שונות.

קישוריות נרחבת של המסך כוללת חיבור לאוזניות, DisplayPort 1.2 ושתי יציאות ל-HDMI. כמובן שגם ניתן להטות את המסך בשלל זוויות – כך שתציבו אותו מולכם בדרך שהכי נוחה לכם, כך שתפיקו את המרב מכל משחק.

16.7 מיליון צבעים, עיצוב ארגונומי וצבע שחור מיוחד הופכים את המסך הזה לבחירה לא רעה בכלל בעבור אלו מכם שמחפשים פתרון לצורכי הגיימינג שלהם. מדובר במסך במחיר אטרקטיבי וכזה שמציע תמורה מעולה ביחס לעלות.

יתרונות

זמן תגובה 1ms MPRT

קצב ריענון 165 הרץ

פאנל IPS

חסרונות

רזולוציה 1920 x 1080

מסך מחשב גיימינג קעור MSI Optix MPG341CQR UWQHD 34"

msi-optix

מסך מחשב גיימינג קעור MSI Optix MPG341CQR UWQHD 34"

מסך ענק עם ביצועים יוצאי דופן. בחירה מעולה לגיימרים.


מסך גיימינג קעור ברדיוס 1800R וגודל 34" יהפכו את חווית המשחק שלכם לריאלית בצורה יוצאת דופן. מדובר במסך שמציע פתרון לגיימרים רציניים שרוצים ליהנות משילוב בין רזולוציה גבוהה לבין קצב ריענון ומהירות תגובה גבוהים.

רזולוציה של 3440 x 1440, קצב ריענון 144Hz וזמן תגובה 1ms הופכים את המסך הזה ליוצא מן הכלל, שכן מהירות עיבוד התמונה לא מקופחת, על אף הרזולוציה הגבוהה.

זווית צפייה מרשימה של 178 מעלות, לצד יחס ניגודיות 3000:1 ורמת בהירות 400 nits יהפכו כל משחק להרבה יותר ברור מבחינת הצבעים החזקים ופירוט התמונה.

המסך מגיע עם מרחב צבע עשיר במיוחד של DCI-P3 84% ו-sRGB 105%. יחס גובה-רוחב של 21:9 ורמת קיעור גבוהה הופכים את הצפייה במסך למשגעת ומדהימה.

אם תרצו לעשות שימוש בצ'אט של Steam או לפצל חלונות כדי לעשות Streaming, ניתן לפצל את החלונות בזמן המשחק בקלות, בעזרת Gaming OSD. זהו לוח ההגדרות של המסך, בו תוכלו לשלוט לחלוטין על כל פריט בתצוגה – כמו הגדרות למשחקים ספציפיים, פריסת יישומים ורזולוציה.

Gaming OSD יאפשר לכם לבחור הגדרות לכל ז'אנר של משחקים – כך שאם למשל יש לכם הגדרות מועדפות למשחקי RPG והגדרות אחרות למשחקי FPS שאתם מעדיפים, אז תוכלו לשלוט בהן בקלות ובמספר לחיצות כפתור.

המסך מגיע עם בינה מלאכותית שמשמשת לזיהוי פנים של המשתמש. כך שמצלמה מובנית שנמצאת בחלקו התחתון של המסך תוכל לזהות את הפנים שלכם ולשנות את פרופיל הצבע על בסיס הזיהוי.

עוד תכונה מיוחדת של המסך היא בהירות מסתגלת, אשר משנה את רמת הבהירות של המסך באופן אוטומטי, בהתאם לרמת התאורה בחדר.

יתרונות

רזולוציה 3440 x 1440

קצב ריענון 144 הרץ

מהירות תגובה 1ms

זיהוי פנים עם בינה מלאכותית

בהירות מסתגלת

חסרונות

מחיר די גבוה

מסך גיימינג קעור Samsung C27T550FDM 27" LED VA

samsung-curved-monitor

מסך גיימינג קעור Samsung C27T550FDM 27" LED VA

מסך קעור של סמסונג שמתאים לגיימינג ומוצע במחיר זול במיוחד.


במידה ואתם מחפשים מסך מחשב שמתאים לגיימינג ויהיה גם זול, אז הדגם הזה של סמסונג עשוי להתאים. מדובר במסך בגודל 27" עם תצוגת LED VA ורזולוציה של 1920 x 1080.

מדובר בדגם יחסית פשוט, בשל המחיר הצנוע, אך כזה שבכל זאת מעניק למשתמשים שלו חווית גיימינג אמיתית. קצב הריענון הוא 75 הרץ וזמן תגובה 4ms.

רדיוס קיעור של 1000R, עיצוב מרשים והתממשקות עם FreeSync תאפשר לכם להיות במשחק ולא להיות מוטרדים מקיטועים שעלולים להגיע במשחקים כבדים.

ניתן גם להפעיל את טכנולוגיית Flicker Free, אשר מפחיתה את האור הכחול שיוצא מהמסך ובכך מגנה על העיניים שלכם. כך שאם אתם מתכוונים לשחק במשך שעות רבות מול צג המסך, הטכנולוגיה הזו עשויה להקל על העיניים שלכם באופן משמעותי.

יחס ניגודיות מרשים של 3000:1 יעניק לכם אפשרות לכם תמונה עמוקה ובהירה, כך שבכל סצנה במשחק הפרטים הקטנים ביותר יהיו מפורטים וברורים במיוחד.

המסך כולל יציאות ל-HDMI, VGA, DP ואוזניות. בפאנל הניהול של המסך ניתן גם להפעיל Game Mode, אשר יהפוך את ההגדרות של המסך לכאלה שמתאימות באופן מקסימלי למשחק שלכם.

במסך יש גם רמקולים מובנים, כך שהוא מהווה בחירה מעולה במידה ואתם לא רוצים לעשות שימוש באוזניות או רמקולים חיצוניים.

כל אחד שמחפש מסך שיוכל להתאים למשחקים האהובים עליו, אך אין לו תקציב גבוה במיוחד, יוכלו ליהנות ממה שיש למסך הזה להציע. כך שעליכם לשאול את עצמכם מהו המסך המתאים עבורם בהתחשב בגובה התקציב שאתם מסוגלים להעמיד לרכישה.

יתרונות

מסך קעור

יחס ניגודיות 3000:1

רמקולים מובנים

מחיר זול

חסרונות

קצב ריענון 75 הרץ

זמן תגובה 4ms

מדריך קניה

בחירת מסך מחשב לגיימינג צריכה להתבסס על מספר פרטים טכניים שמסוגלים להשפיע על הדרך שבה תחוו את המשחקים שלכם. כדי לעזור לכם לקבל החלטה נכונה ולבחור בסוג המסך המתאים ביותר בשבילכם, החלטנו להכין מדריך קניה מפורט שמכיל מידע על כל הפרטים הטכניים שאתם צריכים לדעת לפני קניית מסך.

רזולוציה של מסכי גיימינג

ישנה קורלציה ישירה בין גובה הרזולוציה לבין איכות התמונה שמוצגת על המסך, אך למרות זאת גיימרים לרוב יעדיפו להימנע ממסכים עם רזולוציה גבוהה יתר על המידה. הסיבה לכך היא שככל שהרזולוציה עולה, כך גם הביצועים עלולים לרדת.

כמובן ששימוש בכרטיס מסך איכותי ומסך מחשב עוצמתי יוכלו להפחית את הירידה בביצועים, אך בכל זאת, כאשר גיימרים רוצים להיות עם ביצועי שיא ומסך שמתפקד באופן אופטימלי, הם לרוב יעדיפו את האופציה היותר מהירה.

רזולוציה של 2560 על 1440 נחשבת לבחירה קלאסית של גיימרים. ישנם אפילו שמוכנים להתפשר עוד יותר על הרזולוציה בשביל הביצועים ובוחרים במסכים עם רזולוציה של 1920 על 1080.

לפני שאתם רצים לקנות מסך חדש, עליכם לשאול את עצמכם שאלה פשוטה – מה יותר חשוב לכם, הביצועים במהלך משחקים או איכות התמונה? על סמך ההעדפה האישית שלכם תוכלו להבין איזה מסך עשוי להתאים לכם.

IPS – מה זה בעצם?

מסכי IPS שומרים על איכות התמונה גם בזוויות חדות. כך שבטווח שלרוב מגיע עד 178 מעלות עדיין ניתן לשחק במשחקים, מבלי שתהיה פגיעה באיכות התמונה כתוצאה מתזוזה וצפייה במסך בזוויות יחסית חדות.

IPS רגיל או Fast IPS?

בשנים האחרונות, עם כניסת מסכי ה-IPS לשוק, גיימרים רבים העדיפו להישאר עם מסכי VA שנחשבים לבעלי טכנולוגיה ישנה יותר. הסיבה לכך נעוצה בירידה בביצועים במהלך משחקים שמגיע עם מסכים שמבוססים על טכנולוגיית IPS.

החידוש הטכנולוגי שהופך את חיי הגיימרים להרבה יותר פשוטים הוא טכנולוגיית Fast IPS, אשר מצד אחד מאפשרת ליהנות מזווית צפייה רחבה, תוך כדי שמירה על איכות התמונה, אך מצד שני גם לא מביאה לירידה דרמטית בביצועים, כמו מסכי IPS רגילים.

ניתן לומר בפשטות שאם הביצועים חשובים לכם, יהיה כדאי לכם להימנע מרכישה של מסך IPS רגיל ולהביא בחשבון מסכי VA או Fast IPS בלבד. ההבדלים בביצועים יכולים להיות משמעותיים במיוחד אם אתם משחקים על הגדרות גבוהות במשחקים כבדים.

זמן תגובה

מסכי IPS שגרתיים יגיעו לרוב עם זמן תגובה איטי יותר בהשוואה למסכי Fast IPS או מסכי VA. זמן תגובה איטי יותר עלול להוביל לפגיעה באיכות התצוגה של התמונה וכתוצאה מכך לביצועים פחות טובים במהלך המשחק.

הסטנדרט היום למסכי גיימינג הוא קצב זמן תגובה של 1ms. לעומת זאת, מסכים שמיועדים לשימושים אחרים, יכולים להגיע עם מהירות הרבה יותר נמוכה, עם זמן של 5ms ואפילו 6ms.

אם אתם רוצים לשמור על ביצועים מקסימליים לאורך כל המשחק, מסך גיימינג רגיל עם מהירות של 1ms יעשה את העבודה, אך במידה ותרצו באמת לקחת את הביצועים צעד אחד קדימה, תוכלו לבחור אפילו במסך עם זמן תגובה מרשים של 0.5ms.

קצב ריענון

לצד ההשפעה הגדולה של זמן התגובה על הביצועים במשחק, גם לקצב הריענון יש תפקיד משמעותי. מסכי גיימינג שמיועדים לביצועים מקסימליים יגיעו עם קצב ריענון של 144 הרץ. ככל שהטכנולוגיה משתפרת בעולם המסכים, כך ניתן למצוא מסכים עם ביצועים טובים יותר, ובין היתר גם קצב ריענון יותר גבוה.

דוגמה למסך מצוין עם קצב ריענון גבוה במיוחד תהיה דגם Asus VG279QM. קצב הריענון של המסך יכול להגיע עד 280 הרץ לאחר ביצוע Overclock. אחת הסיבות שמובילות גיימרים לבחור במחשב נייח עם מסך ייעודי על פני מחשב נייד היא העובדה שניתן למצוא מסכים עם קצב ריענון גבוה יותר.

רמת ניגודיות

ככל שרמת הניגודיות של המסך גבוהה יותר, כך איכות התמונה תהיה טובה יותר. מסכי VA יגיעו עם רמת ניגודיות גבוהה יותר ממסכי IPS. ניתן למצוא בקלות מסכים מהסוג הזה שמגיעים עם רמת ניגודיות של 3000:1 ואפילו 5000:1 במקרים מסוימים.

אחת הסיבות שמסכי VA נחשבים למועדפים בעבור גיימרים רבים היא רמת הניגודיות הגבוהה, לצד השמירה על הביצועים המשופרים ביחס לאלטרנטיבות.

מחיר

מחיר של מסך גיימינג איכותי יתחיל לרוב במחיר של בערך 1,000 שקלים. ככל שתהיו מוכנים לשלם יותר, כך תוכלו ליהנות ממפרט מסך מרשים יותר עם קצב ריענון גבוהה, זמן תגובה נמוך ורמת ניגודיות טובה.

במסכים היקרים יותר יש גם תאימות FreeSync ו-G-Sync. כך שאם אתם עושים שימוש בכרטיס מסך של NVIDIA או AMD, הביצועים יהיו טובים יותר ויהיו לכם פחות קיטועים במסך.

שאלות ותשובות על מסכי מחשב גיימינג